Опозиція буде вимагати відставки суддів КС за рішення по коаліції

БЮТ готовий створити в Раді слідчу комісію з вивчення мотивів для винесення суддями позитивного рішення щодо коаліції.

Опозиція має намір створити спеціальну слідчу комісію, результатом діяльності якої має стати відставка тих суддів КС, які підтримали рішення про визнання коаліції легітимною.

Про це заявила представник БЮТ у КС Олена Шустік

"Ми вважаємо, що 11 суддів не мають права носити це високе звання, і наступної середи під час засідання Верховної ради ми будемо ставити питання про створення спеціальної слідчої комісії щодо вивчення мотивів та підґрунтя для винесення суддями завідомо неправосудного рішення з метою відсторонення таких суддів від посад", - сказала вона.

В свою чергу міністр опозиційного Кабміну Роман Зварич (НУНС) заявив, що рішення Конституційного суду щодо легітимності чинної коаліції ставить регламент Верховної ради вище за Конституцію.

Він нагадав, що КС ухвалив дане рішення на противагу своєму ж попередньому, а крім того користувався при його ухваленні Регламентом Верховної ради, незважаючи на те, що у КС знаходиться подання щодо конституційності деяких статей Регламенту.

Зварич також нагадав, що КС ще не ухвалив рішення за поданням щодо Регламенту.

"Виявляється, що тепер Регламент Верховної Ради є вищим за Конституцію України", - сказав опозиційний депутат.

Водночас, Зварич не зміг відповісти на запитання, яким чином опозиція протидіятиме виконанню даного рішення і якими взагалі будуть її подальші дії.

Як відомо, у четвер, 8 квітня, Конституційний Суд оприлюднив рішення, яким визнав право депутатів входити до коаліції, навіть якщо вони не є членами фракцій, які її сформували. Таким чином КС визнав чинну коаліцію законною.

КС мотивував своє рішення тим, що порядок роботи Верховної ради, засади формування, організації діяльності та припинення діяльності коаліції встановлюються Конституцією та Регламентом.

Тлумачення положень частини 6 статті 83 Конституції в рішенні КС від 17 вересня 2008 року було дано без урахування чинного на той час Тимчасового регламенту ВР, який цим же рішенням КС визнав неконституційним, у зв`язку з прийняттям його не у формі закону, а у формі постанови ВР.

Раніше лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявляла про те, що суддів КС підкупили, щоб вони ухвалили саме таке рішення.

Читайте також:

Янукович: я завжди говорив, що прийму будь-яке рішення КС

Конституційний суд офіційно узаконив нову коаліцію

Уряд: до коаліції незабаром приєднаються 10-15 опозиціонерів

ВідеоОпозиція буде вимагати відставки суддів КС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: