Опозиція: Янукович розпродає Україну

Дії Януковича щодо продовження термінів угод про базування ЧФ РФ у Криму назвали безумовною здачею національних інтересів України.

Президент Віктор Янукович розпродає Україну і її національні цінності і інтереси. Про це заявили опозиційні політики, коментуючи міждержавну угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Росії на території України, яку підписали президенти України і Росії.

Один з лідерів БЮТ, віце-спікер Верховної ради Микола Томенко нагадав чинній владі, що вона не може запропонувати в обмін на дешевий газ вигідне для Росії вирішення питань розташування російського Чорноморського флоту без всеукраїнського референдуму.

"Українські переговорники мають ще раз перечитати Конституцію і знати, що без українського народу, тобто без референдуму жодний принцип сьогоднішньої української державності, який забезпечений у відповідних статтях 2, 10, 17 (Конституції України) не можна змінити в 300 голосів", - цитує бютівця прес-служба Юлії Тимошенко.

Депутат також зазначив, що статтею 17 розділу "Загальні засади" Конституції України забороняється розташування на території України іноземних військових баз. "Цю статтю не можна ліквідувати голосуванням в 300 голосів", - наголосив Томенко.

У свою чергу, прем’єр-міністр опозиційного уряду Сергій Соболєв заявив, що чинна влада не має права ухвалювати без згоди Верховної ради таке стратегічно важливе для України рішення як продовження терміну перебування на території країни Чорноморського флоту РФ, а також рішення про створення газотранспортного консорціуму, здачі в оренду чи продажу газотранспортних магістралей та газових сховищ тощо.

Водночас міністр закордонних справ опозиційного уряду Борис Тарасюк назвав дії Віктора Януковича щодо продовження термінів угод про базування Чорноморського флоту РФ у Криму безумовною здачею національних інтересів України.

Тарасюк при цьому заявив, що українські опозиційні сили готові до акцій протесту проти методів чинної влади. "Якщо влада буде вдаватися до методів, які шкодитимуть національним інтересам, ми будемо знаходити різні форми протидії, в тому числі - масові акції", - резюмує народний депутат.

Читайте також:

Янукович дозволив ЧФ РФ залишитись в Криму ще на 25 років

Янукович і Мєдвєдєв підписали газовий контракт з 30-відсотковою знижкою

У Харкові до приїзду Мєдвєдєва помили вітрини, пофарбували будинки і знесли зупинку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: