Оприлюднено деталі обвинувачення у справі Луценка

Луценко нагородив свого водія Хрестом Слави та зробив Лицарем Закону.

Генпрокуратура вважає, що Юрій Луценко на посаді голови МВС використовував свої службові повноваження для здійснення злочину.

Ця теза міститься в копії обвинувачувального висновку ГПУ у справі у відношенні Луценка, його колишнього водія Леоніда Приступлюка і двох екс-співробітників департаменту оперативної служби МВС, яка потрапила в розпорядження видання Комерсант-Україна.

Обвинувачувальний висновок складається з 320 сторінок, він підписаний слідчим в особливо важливих справах ГПУ Сергієм Войченком і завізований першим заступником генерального прокурора Ренатом Кузьміним.

Двом епізодам кримінальної справи, пов'язаним з особою Приступлюка, присвячена майже третина обвинувачувального висновку Генпрокуратури - 115 сторінок.

Войченко стверджує, що Луценко в лютому 2005 року умисно вступив у змову з Приступлюком з метою заволодіння останнім держкоштами.

"Одночасно (Луценко) запропонував йому виконувати функції водія, значачись при цьому на посаді оперуповноваженого департаменту розвідувально-пошукової діяльності (ДРПД; пізніше реорганізований у ДОС МВС) і незаконно отримувати відповідне грошове забезпечення", - говориться в документі.

Представники ГПУ стверджують, що Луценко "у своєму службовому кабінеті дав усну вказівку" начальнику департаменту роботи з персоналом МВС Миколі Курку підготувати проект наказу про призначення свого водія в ДРПД "із присвоєнням спеціального звання "капітан міліції" і встановленням надбавки за особливі умови служби", навіть знаючи, що вік Приступлюка вищий припустимого для такої служби.

В обвинувачувальному висновку наводяться свідчення причетних до виконання розпорядження міністра - усього понад 15 осіб. Із їхніх слів випливає, що вони усвідомлювали, що порушують закон, але виконували вказівки Луценка, боячись звільнення.

Колишній соратник Луценка в Соцпартії Валерій Мельник, якого Луценко в березні 2005 року призначив заступником керівника апарата міністра, повідомив слідству, що Луценко розповідав, що Приступлюк "возив" ще його батька - Віталія Луценка.

"Також з розповідей Луценка і самого Приступлюка йому (Мельнику) відомо, що Приступлюк практично жив у Луценка, йому довіряли дітей, він практично займався їхнім вихованням, вирішував різного роду побутові питання й інше", - говориться в документі.

За даними слідства, Луценко в різний час підписував "підготовлені за його особистими вказівками накази", завдяки яким Приступлюк просувався по службі, отримував більше й нагороджувався відзнаками, такими як Хрест Слави й Лицар Закону.

ГПУ також стверджує, що Луценко домігся збільшення Присутплюку вислуги років "шляхом незаконного зарахування в стаж служби в органах внутрішніх справ стажу на вільнонайманих посадах", а також надання своєму водію квартири.

У результаті останнього державі були завдані збитки на суму 130 623,90 грн., а всього сума збитку державі в результаті незаконного зарахування Приступлюка в штат МВС і нарахування йому пенсії, за підрахунками слідства, становить 139 646,06 грн.

Нагадаємо, що сьогодні, 5 липня, Печерський районний суд Києва під головуванням судді Сергія Вовка продовжив засідання з підготовки розгляду по суті кримінальної справи проти екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Читайте також:

Печерський суд знову взявся за справу Луценка

Луценко заявив, що його посадять до листопада

Генпрокуратура заарештувала все майно Луценка - квартиру і три машини

Дружина Луценка заявила, що його знову посадили в камеру смертників

Суд відмовив Луценку у залученні Москаля як захисника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: