Оприлюднено нові поправки до пенсійної реформи

Депутати відмовилися нараховувати собі пенсії на загальних підставах і виступилои за збереження нинішнього пенсійного віку для жінок.

У ЗМІ оприлюднені поправки до законопроекту про пенсійну реформу, розглянуті парламентським комітетом у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

Так, депутати виступають за збереження 55-річного порогу виходу на пенсію для жінок, рівня трудового стажу для нарахування мінімальної пенсії і за відміну скорочення виплат працюючим пенсіонерам. По інших ключових нормах депутати поки не знайшли компромісу, пише Комерсант-Україна.

У четвер, 7 липня, на вечірньому засіданні Верховної ради парламентарі розглянуть законопроект пенсійної реформи, до якого за майже місяць з моменту прийняття документу в першому читанні профільний комітет отримав 1170 поправок від 75 депутатів, повідомив глава комітету Валерій Сушкевич.

Всього було враховано 524 зауваження, але все-таки комітет у вівторок, 5 липня, рекомендував продовжити роботу над документом. Варто відзначити, що розгляд поправок кілька разів відкладався на прохання віце-прем'єра-міністра соціальної політики Сергія Тігіпка.

Згідно зі списком поправок, парламентарі хочуть зберегти діючі віковий поріг виходу на пенсію жінок - 55 років (Кабмін пропонував підняти до 60 років) і рівень трудового стажу, необхідного для нарахування мінімальної пенсії, - у жінок 20 років (пропонувалося 25 років), у чоловіків - 25 років (30).

Крім того, визначений поріг виходу на пенсію чоловіків-держслужбовців - 62 роки, але з можливістю продовження цього терміну на 5 років. Спірну норму про обмеження максимального розміру пенсій (пропонувалося 10 прожиткових мінімумів (ПМ) для непрацездатних) депутати пропонують вирішити шляхом її диференціації з урахуванням стажу. Зокрема, за наявності 10-15 років трудового стажу обмеження складе 10 ПМ, більше 30 років - 14 ПМ.

Спірні норми, запропоновані урядом, які не знайшли підтримки у депутатів, включають скорочення пенсійних виплат працюючим пенсіонерам і рівня забезпечення за достроковий вихід на пенсію, розрахунок пенсійних виплат виходячи з середньої зарплати не за 3 календарні роки, а за 1 рік.

Також депутати відмовилися підтримати пропозицію розраховувати пенсії парламентарям на загальних підставах.

Читайте також:

В законопроект про пенсійну реформу внесли близько тисячі правок

МВФ задоволений пенсійною реформою в Україні

Янукович вважає, що на одного пенсіонера має припадати 3 робітника

80% українців підтримують пенсійну реформу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: