Оприлюднено обвинувачення у справі Тимошенко, їй загрожує до 10 років в’язниці

За словами прокурора, під час досудового слідства не було встановлено обставин, які можуть пом’якшити покарання Тимошенко.

Прокурор Лідія Фролова 15 липня в Печерському райсуді зачитала обвинувальний висновок, в якому екс-прем’єр Юлія Тимошенко обвинувачується у перевищенні службових повноважень. Стаття, яку інкримінують Тимошенко, передбачає до 10 років позбавлення волі.

"Встановлено, що Тимошенко Юлія на шлях виправлення не стала та перебуваючи на посаді прем’єр-міністра України в 2009 році вчинила тяжкий злочин у службовий діяльності", - заявила Фролова.

Згідно з зачитаним прокурором обвинуваченням, Тимошенко у 2009 році погодилася на невигідні умови газового контракту, "бажаючи створити собі позитивний імідж ефективного керівника держави".

За словами Фролової, пізніше у Росії, "усвідомлюючи протиправність своїх дій" та пригрозивши звільненням змусила голову "Нафтогазу" Олега Дубину підписати договори щодо купівлі-продажу природного газу та транзиту газу.

"Своїми умисними діями, які проявилися у перевищенні влади та службових повноважень, що спричинили тяжкі наслідки державним інтересам, Тимошенко вчинила злочин, передбачений частиною 3 статті 365 КК", - зачитала Фролова.

За словами прокурора, під час досудового слідства також не було встановлено обставин, які можуть пом’якшити покарання обвинуваченої.

Згідно з Кримінальним кодексом, частина 3 статті 365 передбачає ув'язнення строком від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від семисот п'ятдесяти до тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суд оголосив перерву в слуханні "газової справи" до 11.00 18 липня. Як пояснив головуючий суддя Родіон Кірєєв, перерва оголошена у зв'язку з необхідністю ознайомлення підсудної - екс-прем'єра Юлії Тимошенко - з обвинувальним висновком.

Нагадаємо, у Печерському райсуді розглядається кримінальна справа проти екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко щодо газових угод. Її звинувачують у перевищенні влади та службових повноважень під час підписання в 2009 році контрактів між Україною і Російською Федерацією на постачання і транзит газу.

Зазначимо також, НАК "Нафтогаз України", який виступає у судовому процесі над екс-прем'єром Юлією Тимошенко цивільним позивачем, заявив позов про стягнення з неї 1,516 млрд грн для компенсації збитків, завданих компанії внаслідок підписання у 2009 році газових угод з Росією.

Читайте також:

Тимошенко дали час ознайомитися із звинуваченнями до понеділка

"Нафтогаз" попросив суд стягнути з Тимошенко 1,5 млрд гривень

У суді над Юлією Тимошенко зачитали свідчення Миколи Азарова

По той бік суду над Тимошенко: Хрещатик розділився, а депутати проспали

ГПУ звинуватила Тимошенко у злочинах на території Росії

Тимошенко вигнали з Печерського суду за зневагу до судді

ВідеоУ справі Юлії Тимошенко два повороти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: