Опубліковані карти, що підтверджують незаконний продаж земель ЧФ РФ

На картах видно, що це не тільки найдорожча частина землі в місті, це - практично всі стратегічні точки Севастопольської бухти.

Агентство "Росбалт" опублікувало карти, на яких наочно видно, кому і які землі, орендовані Росією в Криму для перебування Чорноморського флоту РФ за квітневою угодою, чиновники незаконно передали у приватне користування.

Раніше це видання оприлюднило документи, що підтверджують, що 400 га військових містечок ЧФ Росії в Севастополі, за які Росія до сих пір платить Україна величезну ренту, були незаконно приватизовані.

На картах видно, що це не тільки найдорожча частина землі в місті, це - практично всі стратегічні точки Севастопольської бухти. Продано землі навколо Костянтинівського і Михайлівського равелінів, продана причальна стінка 30-ї бригади надводних кораблів ЧФ на Північній стороні. Продана велика територія військових складів флоту від мису біля площі Захарова до Бартеневки. Продана фактично вся бухта Голландія. Проданий Миколаївський мис біля Графської пристані - це вся територія спортклубу ЧФ з вежею рейдової служби. Продано частину берегової лінії за шпиталем на Корабельній стороні. Продана територія Яхт-клубу ЧФ РФ.

Поки що відомі тільки назви житлово-будівельних організацій, що отримали землі Чорноморського флоту. Так, 40 з гаком ділянок на території військового містечка 41 бригади ракетних катерів ЧФ в Карантинній бухті дісталися "Верджінії". А землі на берегах головної Севастопольської бухти, судячи за довідками, дісталися кооперативу "Слобожанський".

Раніше виявилися документи, що підтверджують, що мерія Севастополя під керівництвом вже відправленого у відставку Сергія Куніцина ще до укладення двосторонньої угоди цього року передала приватникам 400 га орендованих РФ земель в Севастополі, тобто 10% від загальної площі. Ймовірно, в мерії сподівалися, що російський флот буде виведений з території України до 2017 року, на чому раніше наполягав колишній глава української держави Віктор Ющенко. Ринкова вартість незаконно відчужених земель - до півмільярда доларів.

Як розповів раніше газеті "Слава Севастополя" експерт комісії з перевірки законності земельних розпоряджень колишнього керівництва СМДА Ігор Сизов, акти про передачу земель робили поспіхом.

З осені минулого року до квітня, коли було ратифіковано угоду про продовження терміну оренди, міськадміністрація видала 38 розпоряджень щодо земель Чорноморського флоту. З них 13 стосуються землевідведень у власність громадянам та юридичним особам. Причому 7 актів були видані в день зміни керівництва Севастопольської міської держадміністрації - 6 квітня 2010 року.

За даними Сизова, адміністрація незаконно передала приватникам землі на узбережжі Карантинної бухти, в районах селища Кача, вулиць Катерної, Челнокова, Стародавньої, бухт Мелах, Козачій та на мисі Херсонес, де розташований аеродром російських НД.

Місцеві експерти підозрюють, що передача земель здійснювалася з санкції колишнього командування Чорноморського флоту, відправленого у відставку, крім того, в аферу були присвячені дипкорпуси обох країн. Як повідомили раніше джерела "Росбалта", в МЗС Росії і Україні готувалися угоди про корекцію меж ділянок земель, орендованих Чорноморським флотом. Планувалося замість цінних ділянок передати флоту непридатні землі, а доходи від продажу землі поділити. Однак, за деякими даними, українська сторона не виконала умов домовленості.

Скандал спалахнув у серпні, коли президент Віктор Янукович направив до Севастополя комісію Генпрокуратури, яка і виявила порушення закону. За підсумками перевірки був арештований голова наглядової ради "КримНДІпроект" Олександр Гресс, діловий партнер колишнього мера Куніцина. Його звинувачують у крадіжці з бюджету близько 8 млн доларів.

Нагадаємо, адміністрація Севастополя також підозрюється в незаконній роздачі під котеджі і дачі 250 га земель лісового фонду, по більшій частині в південнобережної зоні Севастополя. У тому числі під дачі були передані 50 га природно-заповідного фонду в районі старої Батиліманської дороги.

Встановлено, що всього адміністрація Куніцина з листопада минулого року по квітень 2010 року видала 60 розпоряджень про надання згоди юридичним особам на розробку проектів землеустрою та 25 - про передачу земель лісового фонду у власність дачних і житлово-будівельних кооперативів.

Читайте також:

Україна відшкодує Севастополю 214 млн грн збитків за базування ЧФ РФ

В Україні розпочалася перевірка дотримання земельного законодавства

Азаров запропонував Росії допомогти розв'язати проблеми ЧФ РФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: