Організатори exit-poll пояснили розбіжності в даних опитувань

Організатори Національного exit-poll спростовують звинувачення у недобросовісності проведення опитувань, а розбіжності назвали темою розмов для професіоналів, а не політиків.

Організатори Національного exit-poll заперечують звинувачення, що звучали з вуст представників як БЮТ, так і ПР, в продажному характер опитувань, проведених на виході з дільниць.

Про це йдеться у зверненні соціологів до політиків у зв'язку з оприлюдненням даних exit-poll.

"Хочу висловити протест проти звинувачень політиків проти соціологів, exit-poll виконані професійними компаніями, розходження в даних всіх exit-poll не є драматичним, результат якісно однаковий, порядок рейтингів усіх кандидатів збігається", - зазначив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

Він пояснив, що Національний exit-poll проводився за методологією, що відрізняється від методології інших exit-poll. На думку Паніотто, ця методологія є найбільш правильною.

Однак при цьому він додав, що це предмет для професійного аналізу та обговорення фахівців у галузі методології соціологічних опитувань, а не політиків.

"Однак у будь-якому випадку існує відмінність у даних exit-poll, проведених взимку в складних погодних умовах, не дають підстав для звинувачень і нас, і наших колег у навмисному спотворенні отриманих даних", - сказано у зверненні.

На думку соціологів, слід професійно оцінити відмінності в даних exit-poll і з'ясувати, яка з методологій більш адекватна нинішніх умов, це дасть можливість провести у другому турі більш точні exit-poll.

Політичні оцінки тільки заважають нормальній роботі соціологічної спільноти, підкреслюється у зверненні.

Під ним стоять підписи наукового керівника Національного exit-poll, генерального директора Київського міжнародного інституту соціології Володимира Паніотто, наукового консультанта Національного exit-poll, президента КМІС Валерія Хмелька і координатора Національного exit-poll, виконавчого директора КМІС Наталі Харченко.

Нагадаємо, за даними Національного exit-poll, в першому турі виборів президента України Віктор Янукович отримав підтримку 31,3% виборців, Юлія Тимошенко - 27,1%.

За даними exit-poll, проведеного інформаційним агентством "Інтерфакс-Україна", Янукович набрав 36% голосів виборців, а Тимошенко - 21% голосів.

Крім того, за результатами exit-poll, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка за замовленням газети "Аргументи і факти в Україні", за Януковича проголосували 34,7% виборців, за Тимошенко - 24,8%.

За результатами exit-poll, проведеного компанією Research & Branding Group, за Януковича проголосували 37,66%, за Тимошенко - 26,13%.

За даними обробки 95,18% протоколів із голосами виборців, відрив лідера Партії регіонів від чинного прем'єра становить 10,5%

Віктор Янукович набирає у першому турі 35,42% голосів виборців Юлії Тимошенко - 24,95% голосів.

Читайте також:

Підраховано 95% голосів: Янукович - 35,42%, Тимошенко - 24,95%

Тимошенко не оскаржуватиме результати першого туру

Янукович переміг на Сході та Півдні, Тимошенко - на Заході, Півночі та в Центрі

Розбіжності в результатах exit-poll пояснили різницею між селом та містом 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: