Організатори "податкового Майдану" прийшли здаватися в міліцію

Активісти Майдану вважають, що влади прагне пересадити організаторів акції, щоб унеможливити проведення Майдану-2 22 січня.

У четвер кілька організаторів акції протесту на Майдані проти Податкового кодексу добровільно прийшли до слідчого управління МВС у Києві, щоб дати свідчення у рамках обвинувачення учасників акції в перекритті вулиць і пошкодження майна столиці.

Про це перед входом до будівлі главку міліції заявив головний координатор акції протесту Олександр Данилюк. "Нас не викликали, ми робимо крок на випередження і ми прийшли самі, щоб показати слідчим, що ми не переховуємось", - сказав він.

При цьому, коментуючи обвинувачення та обрання міри запобіжного заходу окремим учасникам заходу, Данилюк наголосив: "Єдина мета влади – пересадити організаторів акції для того, щоб унеможливити проведення Майдану-2, який запланований на 22 січня".

Також Данилюк відкинув обвинувачення з боку міліції в тому, що учасники акції при встановленні наметів пошкодили плитку на Майдані Незалежності. "Ми не вважаємо, що ми щось пошкодили. Намети на Майдані ставили народні депутати, і це є їхнє майно", - зазначив він, наголосивши, що переслідування учасників акції носить суто політичний характер.

У свою чергу, начальник Центру громадських зв’язків столичної міліції Володимир Поліщук сказав, що він проведе цих осіб як до слідчих, так і, в разі необхідності, до начальника слідчого управління.

Також Поліщук зауважив, що у рамках розслідування кримінальної справи, яку порушено за статтями 194 та 293 Кримінального кодексу, відбуваються слідчі дії, призначено низку експертиз, зокрема, щодо відповідності суми збитків у 212 тис. грн, яку окреслило комунальне підприємство "Київблагоустрій" за пошкодження гранітної плитки на Майдані Незалежності внаслідок встановлення наметів.

"Звичайно, будуть викликати всіх людей, які були причетні до перекриття вулиць, пошкодження майна, і в разі необхідності та за доведеністю вини окремих осіб та за рішенням судів їм будуть обиратися міри запобіжного заходу", - додав він.

Як відомо, двом учасникам акції протесту підприємців на Майдані Незалежності проти Податкового кодексу судами обрано запобіжні заходи у вигляді арешту та підписки про невиїзд.

Обоє затриманих обвинувачуються у скоєнні злочинів, передбачених статтями Кримінального кодексу 194 (навмисне пошкодження чужого майна) та 293 (грубе групове порушення громадського порядку).

Читайте також:

Міліція хоче затримати ще одного активіста Майдану прямо у лікарні

Активістів податкового Майдану почали заарештовувати

Зниклий активіст "податкового Майдану" знайшовся

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: