Організація другого туру виборів відповідала демократичним нормам - голова місії МПА СНД

Організація і проведення повторного голосування на виборах президента України в основному відповідала демократичним нормам.

Церкви погибают от коммунальных тарифов
Олександр Торшин
Організація і проведення повторного голосування на виборах президента України в основному відповідала демократичним нормам, заявив керівник місії - перший заступник голови Ради Федерації Федеральних зборів Російської Федерації Олександр Торшин на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у понеділок, 8 лютого.

"Організація і проведення повторного голосування на виборах президента України 7 лютого 2010 року в основному відповідала нормам і принципам у сфері виборчого права, що містяться в основоположних документах, а також Конституції і електоральних законах України", - сказав він.

"Виборна кампанія, хід голосування, незважаючи на окремі недоліки, відповідають критеріям вільних, справжніх виборів на основі загального рівного виборчого права і таємного голосування", - також додав Торшин.

Глава місії МПА СНД констатував, що обидва кандидати - і Віктор Янукович, і Юлія Тимошенко - "мали можливість вільно вести передвиборчу кампанію в Україні". У той же час він відзначив факти взаємного звинувачення кандидатів.

Коментуючи прийняття Верховною Радою змін до закону про вибори президента України напередодні другого туру, Торшин сказав: "Продовження практики змін законодавства про вибори, яка мала місце напередодні першого туру виборів президента України, є одним з недоліків діючої системи".

Крім того, за словами Торшина, наявність агітаційних матеріалів напередодні дня проведення виборів і в сам день голосування суттєво не вплинуло на думку виборців. Присутність таких матеріалів на "біг-бордах і сіті-лайтах" в основному було обумовлено тим фактом, що виборча кампанія підійшла до кінця і штаби просто не встигли централізовано демонтувати рекламу.

У свою чергу, голова Центральної виборчої комісії Росії Володимир Чуров розділив думку місії МПА СНД про те, що вибори пройшли вільно і демократично. Разом з тим, серед основних недоліків він назвав повсюдне відсутність на виборчих дільницях плакатів, що містять інформацію про правильність заповнення виборчого бюлетеня.

Крім того, мав місце факт порушень, коли один з членів виборчкому не ставив свій підпис під бюлетенями, що згодом призвело до визнання їх недійсними.

"Цей випадок ми зафіксували на виборчкомі в Одеській області, де один з членів комісії не ставив свій підпис під бюлетенями і, як наслідок, близько 9% голосів виборців на даній ділянці (а це 100 бюлетенів) були визнані недійсними, що звичайно, ж істотно вплинуло на відсоток голосів, відданих за одного з кандидатів ", - сказав Чуров.

У свою чергу, генеральний секретар МПА СНД Михайло Кротов підкреслив, що у складі місії працювали 84 спостерігача, які були присутні на 224 виборчих дільницях у 48 населених пунктах 11 областей України.

Особливо представники місії відзначили роль ЗМІ та громадських організацій у висвітленні та контролі за хід голосування в другому турі президентських виборів.

"Я ще більше зміцнився в думці, що в обох країнах (в Україні та Росії - ІФ) правоохоронні органи повинні припиняти технологію скупки голосів виборців через Інтернет. А, крім того, я зміцнився в думці, що формування виборчкомів тільки за партійними ознаками несе в собі значні ризики ", - відзначив Чуров.

 

Читайте також:

Європейські ЗМІ про вибори в Україні: безславний кінець "помаранчевої революції"

Світ відреагував на попередні результати виборів в Україні

Напередодні 2-го туру президентських виборів ситуація загострюється - спостерігачі від CIS-EMO

ВідеоСпостерігачі залишилися задоволені другим туром виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: