Ось-ось закінчиться: у лікарні на Хмельниччині б'ють на сполох через відсутність кисню

Автор
Юлія ШевченкоЮлія Шевченко
Дата публікації
Перегляди
641
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ось-ось закінчиться: у лікарні на Хмельниччині б'ють на сполох через відсутність кисню

Фото: Associated Press

Медики не знають, наскільки вистачить запасів кисню.

У місті Славута Хмельницької області з'явилися проблеми з постачанням кисню до міської лікарні. Адміністрація закладу називає ситуацію критичною.

Про це на сторінці Славутської міськради повідомив директор комунального підприємства "Славутська міська лікарня" Леонід Радзивілюк.

"Проблема із централізованим постачанням кисню набирає досить критичного характеру, адже чим далі, тим більше хворих на коронавірус потребують кисневої терапії. Так, станом на ранок 15 березня у лікувальному закладі перебуває 34 пацієнта, яким необхідна киснева підтримка, з них 3 людини під’єднані до апаратів штучної вентиляції легень. Всі інші хворі знаходяться на кисневих масках та кисневих концентраторах", - розповів лікар.

За його словами, серйозна проблема із постачанням кисню існує не лише у Славутській лікарні, а й в багатьох інших медзакладах:

"Справа в тому, що кисень нам надходить зі Львова, де його виробляють. Заповнені киснем балони більшого об’єму розвантажують в Хмельницькому, а вже далі відправляють до лікарень регіону. Що ж до статистики із використання кисню, то протягом цих вихідних було використано 36 балонів у реанімаційному відділенні, 16 – інфекційному. Отже, 52 балони кисню йде за добу. В суботу нам завезли 50 балонів, вчора – ні одного. Змушені були спільно з міською владою шукати вихід із ситуації. Завдяки спонсорській допомозі вдалося завезти до лікарні 30 балонів. Крім того, заправили ще один концентратор. Ось таким чином тримаємося до вечора. А далі обіцяють привезти 40 балонів кисню з Хмельницького. На жаль, такі "перебої" із постачанням кисню повторюються день за днем", - розповідає Леонід Радзивілюк.

Зазначається, що 12 березня у лікарні встановили потужний кріогенний циліндр на 480 літрів рідкого кисню. Якщо його повністю заповнити, то лікарню можна забезпечити киснем на 3 дні. 

Повідомляється, що міськрада направила листи до прем’єр-міністра та голови ХОДА щодо невідкладного вирішення питання безперебійного централізованого забезпечення медичним киснем.

"Ситуація, яка склалася із забезпеченням лікарні киснем, дуже складна. Питання залишається відкритим", - наголосив міський голова Василь Сидор.

В області на звернення Славутської міськради відреагували і пообіцяли приїхати і "розібратися" з киснем. Про це повідомив у соцмережі голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій.

"З метою уникнення загрози життю і здоров’ю пацієнтів Славутської міської лікарні хворих на коронавірусну інфекцію, через ситуацію щодо постачання медичного кисню, що опублікована на сторінці фейсбук Виконкому Славутської міської ради створено робочу групу, яка невідкладно має перевірити забезпеченість КП "Славутська міська лікарня ім. Ф.М. Михайлова" Славутської міської ради технічним киснем", - написав Гамалій.

Робоча група в дводенний термін також має здійснити перевірку щодо дотримання карантинних вимог та надати інформацію про виявлені порушення в обласний штаб.

"Усі лікарні мають прямі угоди з постачальниками кисню. Лікарнею самостійно здійснюється вибір постачальника, визначаються строки постачання кисню після оформлення відповідної заявки. За попередньою інформацією, сама лікарня вчасно не зробила замовлення на постачання кисню", - розповідає Гамалій.

У Славутській міськраді такою реакцією в ОДА обурилися

"Замість кисню - перевірки: Славуту таки почули", - написали на сторінці міськради у фейсбук.

Зазначається, що станом на 15.00 в Славутській міській лікарні перебуває 37 киснево залежних хворих та залишилося 25 балонів кисню і жодного заправленого кріоциліндра. Наскільки вистачить наявного кисню працівники закладу не знають, тож звернулися до суб’єктів господарської діяльності з проханням допомогти в забезпеченні лікарні киснем.

Нагадаємо, що у Славутській міській лікарні Хмельницької області запасів кисню для пацієнтів з коронавірусом вистачить лише на добу. 

Куди пішли гроші, закладені на тести та кисень для лікарень 

Куди пішли гроші, закладені на тести та кисень для лікарень 

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
641
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація