"Ось вам і правосуддя": Венедіктова і Сакварелідзе пояснили, чому немає вироку у справі "діамантових прокурорів"

"Ось вам і правосуддя": Венедіктова і Сакварелідзе пояснили, чому немає вироку у справі "діамантових прокурорів"

Фото: УНІАН

Давід Сакварелідзе детально пояснив, чому слухання затягнулися.

Генпрокурорка України Ірина Венедіктова розповіла, як просувається справа "діамантових прокурорів". За її словами, справа ще не слухалася.

Про це вона заявила в ефірі ток-шоу "Право на владу".

"Діамантові прокурори. Обвинувальний акт пішов у 2016 році. Потім що у нас відбувається? Відправили до суду Голосіївського. Я ще не була генеральним прокурором. Київський апеляційний суд за неефективністю відправив в інший суд - Оболонський. Перше взагалі підготовче засідання було призначене на 5 березня 2020 року - рік тому! Що відбувається? Справа ще не слухалася. От вам і правосуддя", - розповіла Венедіктова.

Ексзаступник генпрокурора Давід Сакварелідзе пояснив, що є дві окремі кримінальні справи. Одна справа - в Деснянському суді, а інша - в Оболонському.

Одна справа стосувалася хабара, де фігурують екс-заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць і колишній заступник начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Володимир Шапакін. А друга справа по Корнійцю стосувалася "віджиму" бізнеса у чоловіка, який займався переробкою сміття в Київській області.

"Переоформив цю частку на свою сестру - там чорним по білому написано, нікуди не дінешся від цього. І вони сидять і думають, якщо людина має рацію, якщо він вважає, що з ним незаконно обійшлися, він навпаки співпрацює з правосуддям, щоб суд прискорився, щоб був виправдувальний вирок. Вони ще тоді домовилися з тими суддями, ще за минулої влади - я навіть публічно про це говорив. Один з членів сім'ї одного з суддів працював в СБУ. Терміново викликали його з відпустки. Автоматичний розподіл зламався в той момент, розписали на нього. І його єдина функція була - відтягнути слухання", - розповів Сакварелідзе.

Нагадаємо, від 2015-го року "діамантовим прокурорам" Олександру Корнійцю та Володимиру Шапакіну закидають хабарництво та корупційну змову. Під час обшуку у них вилучили півмільйона доларів та діамантів на півмільйона гривень. 

Печерський райсуд заарештував Корнійця і Шапакіна на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 3,2 млн грн. Шапакін вніс необхідну суму застави і був відпущений з СІЗО.

Згодом Апеляційний суд Києва збільшив йому заставу до 6,4 млн грн, але він також її сплатив. Корнієць вийшов з СІЗО 31 липня після внесення застави в сумі 3,2 млн грн. У справі налічується 23 томи документів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація