Осадча розповіла історію порятунку українця, який з тяжкими пораненнями опинився у російському полоні

Осадча розповіла історію порятунку українця, який з тяжкими пораненнями опинився у російському полоні

Катерина Осадча / Фото: пресслужба каналу "1+1"

Вчора, о 21:30, у загальнонаціональному марафоні "Єдині новини" вийшов новий епізод спільного проєкту Катерини Осадчої та телеканалу 1+1 під назвою "Знайти своїх".

Від перших днів війни телеведуча допомагає українцям знайти близьких, з якими було втрачено зв'язок через вторгнення РФ на територію України.

Нещодавно у "Сніданку з 1+1" Катерина Осадча ділилася історією пошуку Владислава Поповича, якого розшукували батьки.

"Мені зателефонував чоловічий голос та запитав, чи шукаю я Владислава. Я підтвердила, що це мій син, і почула такі слова: "Я сидів разом з вашим сином у місті Курськ в першому СІЗО". Тієї миті я не знала, живий мій син або вже ні, але тієї ж секунди я відчула, начебто він знову народився. Ніколи не думала, що буду так радіти тому, що мій син у полоні. Звісно, я за кілька хвилин все переосмислила, зрозуміла, що там можуть бути і катування і знущання, але все ж таки він живий, і це найголовніше", - говорить мати Владислава.

Згодом інформацію про те, що Владислав перебуває у російському полоні, підтвердили і в Товаристві Червоного Хреста в Україні, і у СБУ.

"Сергій, який перебував у полоні разом з моїм сином, розповів, в яких умовах їх тримають. Його схопили в машині біля Гостомеля і доправили на Урал зі зв'язаними руками та очима. Після цього разом з усіма полоненими скинули на сніг, як дрова, і дві доби не дозволяли піднімати голову. Вони тримали людей п'ять діб без води і говорили, що так людина може прожити 8 діб, тобто у вас ще 3 є в запасі. Сергій сказав, що в СІЗО вже було легше, їм давали їжу, якою і собак годувати не можна. Також надали медичну допомогу. Кожного дня у камерах в'язнів були переклички, і вони намагалися запам'ятати якомога більшу кількість прізвищ. Зараз разом з моїм сином у першому СІЗО Курська перебувають близько 300 людей. І більшість з них - цивільні. Їх перевдягали у військову форму, фотографували та видавали за військовополонених. Ставили, в основному, три запитання: чи ти військовий, чи вбивав ти росіян та чи хочеш ти до Росії. Після будь-якої відповіді хлопців били. Я весь час думаю, як там моя дитина. Чи їв він, чи є в нього тепла вода, як він спав і чи спав взагалі. Я дуже вірю та чекаю на обмін полонених. Напевно, це буде найщасливіший момент у моєму житті", - говорить Тетяна.

Під час спілкування з мамою Владислава Катерина Осадча не змогла стримати емоцій та розплакалася.

"Я, як мама трьох синів, не можу не розділити з вами цю трагедію. Я вам бажаю, щоб син якомога скоріше повернувся", - говорить Катерина Осадча.

Катерина Осадча / Фото: пресслужба каналу "1+1"

Також у епізоді проєкту "Знайти своїх" показали історію 70-річної Ольги Єрмакової із Харкова, яка 28 березня вийшла зі свого дому біля метро "Холодна гора" та зникла.

"Вона провела понад місяць під бомбами - це дуже тяжко. Можливо, не пам'ятає, як її звуть або звідки вона. Моя мама дуже самостійна, вона приїжджала до мене до Ізраїлю, ходила містом сама. Від першого дня війни вона провела багато діб у метро, можливо, це її похитнуло. Спочатку ми думали, що вона продовжує сидіти у метро, але згодом я дізналася, що вона залишила вдома документи і телефон. Знаючи її волю до життя, я думаю, що вона могла пішки піти на вокзал та сісти до евакуаційного потяга. Прошу допомогти кожного, хто знає, де вона може перебувати", - говорить донька Ольги.

Нагадаємо, "Знайти своїх" - це масштабний соціальний проєкт Катерини Осадчої та телеканалу 1+1, який допомагає українцям знайти близьких, з якими втратили зв'язок через вторгнення РФ на територію України.

Щоранку у "Сніданку з 1+1" можна побачити, кого українці шукають, та історії тих, кому вже пощастило знайти своїх рідних.

Катерина Осадча / Фото: пресслужба каналу "1+1"

Для того, щоб подати заявку на пошук людини, потрібно написати у чатбот @UKRescueBot, який можна знайти у "Закріплених повідомленнях" Telegram-каналу "Пошук зниклих" за посиланням. Коли дані про людину із потрібним прізвищем з'являтимуться у Telegram-каналі, ви отримаєте автоматичне повідомлення від бота.

Якщо ви шукаєте людину у Telegram-каналі, то скористайтеся пошуком не лише за прізвищем, а й за допомогою хештегів із назвою населеного пункту. Наприклад, #Буча, #Ірпінь, #Маріуполь. Також шукати рідних можна за списками, які команда проєкту формує самостійно на основі даних від волонтерів та ТРО та ін. Ці списки доступні за хештегами #списки, #евакуація. Якщо у вас є інформація про загублених людей, її можна надіслати на e-mail poshuk.war@gmail.com. Ця інформація буде оброблена та передана рідним.

Долучайтеся до народного пошуку, переглядайте оновлення стрічки у Telegram-каналі "Пошук зниклих", адже будь-яка інформація може стати корисною для пошуку загублених українців. Також шукайте проєкт "Знайти своїх" в Instagram.

Дивіться проєкт "Знайти своїх" у загальнонаціональному марафоні "Єдині новини" щопонеділка о 21:30 та щодня у "Сніданку з 1+1" від 07:00 до 10:00, а у вихідні – від 08:00 до 10:00 на телеканалах ТЕТ і 2+2, а також на YouTube.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація