Осередком інфікування коронавірусом у Львівській області стала приватна маршрутка

Дата публікації
Осередком інфікування коронавірусом у Львівській області стала приватна маршрутка

Associated Press

Жінка, яка захворіла у лікарні, користувалась приватним перевізником і заразила щонайменше 10 людей.

Одним з осередків спалаху коронавірусної інфекції у Львівській області стало село Задвір'я Буського району, як з’ясувалось, всі виявлені 10 хворих користувались однією маршруткою.

Про це розповів перший заступник голови місцевої райдержадміністрації Богдан Гринишин.

Хворі їздили на мікроавтобусі, де контактували з носієм інфекції – зараженою мешканкою Львова. "Встановлено вірогідне джерело інфекції та умови, які сприяли зараженню, всі вони пов'язані між собою. Носієм інфекції ймовірно є жінка, яка мешкає у Львові, де працює в медичному центрі Св. Параскеви, а в село Задвір'я ця людина неодноразово в квітні приїжджала, бо має тут будинок і земельну ділянку, за якими стежить. А також родичів, до яких також на Великдень приїхала в гості. У село жінка добиралася на приватному мікроавтобусі. Ми встановили, що всі 10 осіб користувалися послугами мікроавтобуса", – уточнив Гринишин.

Він додав, що серед хворих є працівники медцентру і власники самого автобуса. У зв'язку з цією ситуацією коло всіх "контактних" вже встановили. Що стосується хворих, то семеро з них перебувають на самоізоляції, а троє – в лікарнях Львова. Їх стан оцінюється як стабільний.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Наступна публікація