Ошукали тисячі людей і працюють далі: B2B Jewelry відсвяткувала річницю та продовжує торгувати своїми сертифікатами

Ошукали тисячі людей і працюють далі: B2B Jewelry відсвяткувала річницю та продовжує торгувати своїми сертифікатами

Це нібито дозволяє вкладникам повернути гроші.

У справі фінансової схеми компанії B2B Jewelry від весни 2020-го Служба безпеки України провела 48 обшуків. Трьом особам, серед яких засновник компанії, уже оголосили підозру. Двох із них відправили під цілодобовий домашній арешт.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Силовики встановили, що кошти, які приносили клієнти, компанія відмивала через купівлю земельних ділянок, нерухомості, елітних авто та криптовалюту.

"Двом (оголосили підозру. — Ред.) подружжям Гонта. Наразі триває судовий розгляд щодо обрання запобіжного заходу головному бухгалтеру цього підприємства", — зазначають у СБУ.

Втім навіть, коли силовики й журналісти викрили компанію, люди продовжували купувати "сертифікати". А попри блокування системи, магазини працюють досі.

Відео У СБУ розповіли, чому магазини компанії "B2B Jewelry" працюють у звичайному режимі

Подробиці ювелірної справи. У СБУ розповіли, чому магазини компанії "B2B Jewelry" працюють у звичайному режимі: усе для того, щоб люди могли мінімізувати свої втрати. Трьом особам, серед яких засновник компанії Микола Гонта та його дружина, оголосили про підозру. Поки що по двом статтям, відпрацьовують вісім. Більше – у сюжеті.

У СБУ розповіли, чому магазини компанії "B2B Jewelry" працюють у звичайному режимі

Своєю чергою, у СБУ пояснюють, що це для того, щоб люди могли обміняти "сертифікати" мережі, які видавалися учасникам, на вироби.

"Один із варіантів мінімізувати свої втрати – це взяти цей інвестиційний сертифікат і обміняти на ювелірну прикрасу", — кажуть правоохоронці.

Підполковник СБУ, який вів "ювелірну" справу, каже, що важливу роль у популяризації фінансової схеми компанії зіграли виплати на банківські карти інвесторів. Він пояснив, що без можливості виплат на карту "і не було б такої масовості".

Нині у місті Ладижин Вінницької області, звідки родом засновник компанії B2B Jewelry, святкують річницю заснування фірми. На дійство прийшли чимало ошуканих громадян, які хочуть запитати про свої гроші. Дехто каже, що віддали компанії понад 200 тисяч гривень.

Вкладникам, як відомо, обіцяли захмарні відсотки та шалені знижки на ювелірну продукцію, якою торгує мережа. Купівлю сертифікатів офіційно оформляли як благодійні внески на користь фіктивного фонду.

Представниця компанії у супроводі охоронців вийшла до вкладників і запевнила, що, мовляв, гроші повернуть.

"Ми очікуємо, поки проєкт набере свої обороти, і почнемо заново працювати", — каже представниця компанії Марічка.

Понад 40 мільйонів гривень СБУ знайшла на рахунку благодійного фонду дружини засновника компанії. Загалом, за даними силовиків, вклали свої гроші у B2B Jewelry щонайменше 600 тисяч осіб. Натомість власник компанії збирається судитись і вимагати від СБУ спростування.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів