Особлива атмосфера та відсутність тиску мегаполіса. Чому українці переїжджають до Львова Партнерський Матеріал

Особлива атмосфера та відсутність тиску мегаполіса. Чому українці переїжджають до Львова

Фото: unsplash.com/John-Mark Kuznietsov

Багато людей приїжджають до міста як туристи і залишаються тут на багато років.

Більшість українців студентами чи вже дорослими людьми завжди намагаються опинитися у Києві.

Однак, не всі прагнуть потрапити до омріяної столиці. Деякі, навпаки обирають менш метушливі міста. Зокрема, багато українців залишають звичне життя та вирушають підкорювати Львів.  Ми поспілкувалися з такими “туристами” та дізналися, чому вони обрали саме місто Лева, що їм там подобається найбільше та чому вони вирішили залишитися саме там.

Фото: flickr.com/Redvis Sai

Усі, хто переїжджає до "українського Парижа" із інших міст, дуже швидко стають “своїми” та не почуваються чужаками. Причини переїзду у кожного свої – хтось шукає нових можливостей, хтось – прагне відпочити від метушливої столиці.

“Я почуваюся львів’янкою вже давно. Живу тут вже 10 років, переїхала з Києва. Після школи хотілося мешкати окремо від батьків та спробувати кілька років пожити самостійно. Вирішила переїхати до Львова. Вступила тут до університету і залишилася тут, бо дуже швидко знайшла роботу”, – розповідає Олеся.

Діана ж обрала місто Лева за порівняно спокійну атмосферу на відміну від Києва.

“Зі Львовом у нас давнє знайомство – вперше побувала у цьому чудовому місті ще студенткою, потім часто приїжджала в гості до своєї найкращої подруги, яка на той час уже проміняла Київ на Львів. Врешті, і мені набридла галаслива столиця, захотілося більш розміреного ритму життя", – зазначає Діана.

Часто туристи, які не планували жити у місті Лева довго, залишаються тут роками.  Наприклад, Катерина планувала пожити півроку, але мешкає у Львові вже три роки.

Львів завойовує серця гостів багатьма речами. Серед них чільне місце посідає неповторна атмосфера серця Галичини.

“Мене змусила залишитися атмосфера міста і взагалі темп життя. Коли я приїжджаю зараз до Києва, то трішки втомлююсь від нього. Мені здається, що у Львові люди вміють цінувати час і відпочивати, що теж дуже важливо”, – пояснює Катерина свої відчуття.

"Попри туристичний галас і постійні натовпи у центрі, тут менше людей, ніж у Києві, і саме тому це місто для мене є комфортнішим. Тут є свій дух та колорит, свої історії та традиції, проблеми і виклики – куди ж без цього”, – переконана Діана.

Вагомою перевагою міста є його компактність: центр міста на велосипеді можна об’їхати за день. Особливо цікаво це робити уночі, коли красою вражає собор святої Єлизавети, собор святого Юра та парк імені Франка.

Фото: flickr.com/Olga Chobit

Власне, парки – це ще одна особливість Львова. Катерина, зокрема, радить обов’язково побачити Стрийський парк.

"Він більше схожий на ліс із високими перепадами. Там можна весело кататися з гірки узимку, а влітку – ганяти на велосипедах. Там є малесеньке озерце, а це у Львові рідкість”, – пояснює дівчина.

Та спальний район теж непоганий варіант, оскільки транспортні сполучення усюди дуже хороші.

Також у місті активно розвивається житлова інфраструктура, а саме: все частіше з’являються житлові комплекси, які забезпечують своїх мешканців усім необхідним – магазинами, спортзалами, дитячими садочками.

Крім того, у Львові немає відчуття тиску мегаполісу за рахунок вузеньких вуличок, відсутності столичних хмарочосів та повільного руху транспорту. Коли гуляєш містом, відчуваєш себе більш вільно, можна дихнути на повні груди і насолоджуватися атмосферою.

У Львові не зустрінеш будівель, вищих за 16 поверхів, вони не висять над тобою, як бездушні коробки і не вганяють у депресію, а місцеві забудовники не просто зводять будинки, а створюють комфортні невеличкі квартали та інфраструктуру, яка є зручною та корисною. Так, для PR-менеджера Мар'яни, яка вже шість років мешкає у Львові, чи не ключовим фактором є відсутність кам'яних джунглів, котрі розростаються у столиці.

Мар'яна - львів'янка,  але наприкінці навчання в університеті їй запропонували роботу в Києві, тож вона переїхала. Коли навідувалася додому, ритм життя як в призупинених кадрах фільму дуже відрізнявся від столичного. У Києві Мар'яна промешкала шість років, але життя повернуло до Львова, хоча на думці був і переїзд за кордон.

"Львів дуже змінився за цей час [за 6 років, які Мар'яна жила у Києві – ред.], ставши справді європейським містом і хоча мало все-таки "духовної їжі" в якості відомих гастролерів, але все-таки, інколи потрапляючи до Києва, справді відчуваєш цей тиск "свічок-новобудов", хмарочосів-бізнес-центрів та людей, які направду навіть стратегічно розраховують позицію в метро, щоб одразу потрапити у вхідні двері і не гаяти часу на очікування наступного поїзда", - розповідає Мар'яна.

Для комфортного проживання у Львові Мар'яна вирішила придбати власне житло, адже у столиці вона увесь час мешкала в орендованій квартирі і сума оплати за весь час дуже пригнічувала. "Житло придбала в ЖК "Ренуар", в якому імпонували розвинута інфраструктура, ціна та відсутність надцяти поверхів в піднебесну. І от ця новоспечена любов зі Львовом триває вже понад 6 років", - з посмішкою зазначає Мар'яна.  

Та найважливіше у будь-якому населеному пункті – це його мешканці. Ті, хто переїхав до Львова, одноголосно визнають, що там мешкають активні та свідомі громадяни.

"Найголовніше – це люди, які тут живуть. Активна частка суспільства, яка творить і наповнює сенсом життя у місті. Саме вони роблять Львів привабливим для туристів, для інвесторів та для молодих сімей із дітьми”,– переконана Діана.

Поспілкувавшись із львів'янами, які свідомо вирішили переїхати зі столиці до Львова, очевидно одне – місто підкуповує українців своєю особливою атмосферою, культурою, спокоєм, відсутністю висотних кам’яних джунглів та, власне містянами, які завжди радо зустрічають нових сусідів. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація