Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Особливе меню та розваги: ведмедицю Діну з трьома дітьми перевезли до нової домівки на Прикарпатті

Бурі ведмеді подолали 800 км до нового місця проживання.

Родина бурих ведмедів з Херсона уже на Прикарпатті. Під час 800-кілометрової подорожі тварин супроводжували  ветеринари, зоозахисники,  і навіть  іноземні консультанти. Хижаків уже випустили у  величезний вольєр, облаштований посеред природного парку, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

 Мама Діна та її діти Маша, Мир і Надя обживають новий вольєр – 1,5 тисячі квадратних метрів  посеред лісу. З Херсона до Галича вони дісталися  без пригод. А от розвантаження їх збентежило. 

"Почали дуже нервувати, поки їх не зібрали докупи. Для них найголовніше, щоб їх не розділили", - каже керівник проекту з переселення ведмедів Іванна Кудіна.

ВідеоРодину бурих ведмедів з Херсона перевезли на Прикарпаття

Клишоногих по черзі запускають у вольєр. Такого простору хижаки ніколи не бачили. У Херсоні жили у клітках з бетонною підлогою.

"Спочатку вони навіть траву тягнули. Їм цікаво, що це таке, бо вони її ніколи не відчували", - ділиться Кудіна.

Басейн, хатинка, барліг, годівниці. Облаштовуючи їх працівники парку консультувалися не лише з нашими, але й закордонними знавцями ведмежого життя.

"Щотижня треба щось нове вносити у вольєр, щоб ведмедів зацікавило. Щоб вони не тікали, не лізли на огорожу, не робили підкопи. Бо ведмеді ще ті копачі: за ніч 2-метрову яму можуть вирити і втекти", - розповідає заступник директора Галицького національного природного парку Володимир Бучко.

Ведмедів вже оглянули ветеринари – виявили карієс, отит, проблеми з очима. Наступного тижня візьмуться за лікування. А працівники парку вже  склали меню: червона риба, крупи, овочі, горішки, фрукти, мед.  

Нагодовані ведмеді йдуть спати. Щоправда, за звичкою мостяться не у самому вольєрі, а у так званій маніпуляційній, схожій на херсонську клітку.

Тут сподіваються, що  ведмеді вже цієї зими вперше в житті заляжуть у сплячку. А  поки ж навпроти вольєру встановлять веб-камеру, аби херсонці онлайн могли спостерігати за своїм улюбленцями.

Кореспондент ТСН Алла Пасс

Залиште свій коментар

Вибір редакції