Особливий пасажир у небі: ТСН виконала мрію 15-річної Ані зі страшним діагнозом

Дівчинка з розщепленням хребта змогла подивитися на землю з повітряної кулі.

Щодня 15-річній Анні Шевченко доводиться долати сотні перешкод, про існування яких більшість людей навіть не знає. Професійна спортсменка, яка пересувається на інвалідному візку, уже приручила одну стихію і тепер марить іншою, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дівчина плаває останні 10 років, є кандидатом у майстри спорту та призером десятків змагань. "Коли я почала плавати, я знайшла себе. Відчуваю себе, як нормальна людина, повноцінна", - зізналася Анна.

ВідеоПроект "Здійсни мрію" виконає одне з найзаповітніших бажань спортсменки з інвалідністю

Її мама розповідає, що в саме народження дівчинки – це диво. Вагітність була бажаною та щасливою, але до другого планового УЗД. Лікар довго роздивлявся маленький ембріон на моніторі, а потім сказав те, що Ольга досі воліє не згадувати. "Я у відкрите вікно пішла автоматом. Добре, була мама і чоловіка. Мати кричить: тримай її! А я не дуже пам'ятаю. Там же вікна великі, відкриті – і я просто так туди, автоматом", - зізнається жінка.

У картці Олі написали, що їй рекомендовані щадні пологи. Потім хтось з медиків зізнався: це формулювання, яке застосовують, коли аборт робити – запізно. Аня народилася з діагнозом: "розщеплення хребта, важка форма". Тоді такі діти в Україні найчастіше помирали протягом кількох годин після народження. Але Ані пощастило – вона стала першою в Україні, кому зробили потрібну операція в першу ж добу життя.

Фотогалерея Лідія Таран вирушила у Рівне, щоб здійснити мрію дівчинки з родини переселенців (12 фото)

Дівчинка ходить до звичайної школи, рветься у соціум, але соціум, каже, її не завжди приймає. "Дуже жорстокі діти. Близьких друзів у мене немає в школі. Все моє життя – це плавання", - каже вона. Аня розповідає, що в команді вони не тільки дружать, закохуються та розважаються, а ще й мріють. Вона має листи із найзаповітнішими мріями, які без сліз читати неможна. "Я хочу відчути ті ж емоції, які відчуває птах, літаючи високо над хмарами. Хочу подивитися на краєвиди нашого міста з висоти пташиного польоту", - прочитала в них Лідія Таран і вирішила допомогти реалізувати цю мрію Ані.

Яким був підйом у небо особливого пасажира на базі повітроплавання – дивіться в середу, 5 липня, у випуску ТСН.19:30.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Залиште свій коментар