Естонія передала українцям останки воїна

Контрольний аналіз ДНК підтвердив спорідненість мешканців України Володимира Хапікала й Наталії Ознайко зі старшим сержантом Степаном Хапікало.

Пам'ятник воїнові-визволителю в Талліні
Lenta.ru
Естонія передає останки воїнів родичам на їхню вимогу.
Контрольний аналіз ДНК підтвердив спорідненість мешканців України Володимира Хапікала й Наталії Ознайко зі старшим сержантом Степаном Хапікало, похованого в братській могилі на Тинісмяги, повідомила в середу прес-служба естонського МЗС.

Останки сержанта Хапікала в четвер було передано його родичам. Родичі хочуть перепоховати останки солдата в Полтаві.

Під час розкопок братської могили на Тинісмягі наприкінці квітня – на початку травня було знайдено останки 11 чоловіків і однієї жінки. Проби ДНК всіх 12 загиблих воїнів естонська сторона передала Росії й Україні.

Останки радянських воїнів, похованих на Тинісмягі в центрі Талліна, 3 серпня було перенесено на Військове кладовище естонської столиці. Оскільки Україна сповістила Естонію, що попередній аналіз ДНК показав спорідненість Володимира Хапікало й Наталії Ознайко зі старшим сержантом Степаном Хапікало, його останки не перезахоронили на Військовому кладовищі, і вони знаходяться в морзі.

Естонська сторона раніше вже передала родичам останки чотирьох радянських воїнів - гвардії капітана Олексія Брянцева, лейтенанта Василя Волкова, старшини медичної служби Олени Варшавської й підполковника Михайла Кулікова, яких перезахоронено в Росії й Ізраїлі.

Естонська влада 26 квітня почала роботи з ексгумації останків радянських воїнів, похованих на Тинісмягі, а в ніч на 27 квітня демонтувала пам'ятник Воїнові-визволителю й потім перенесла Бронзового солдата на Таллінське військове кладовище.

Ці рішення спровокували масові заворушення в Талліні та інших містах Естонії. Під час зіткнень з поліцією було затримано більше тисячі чоловік, десятки поранено. Загинув російський громадянин Дмитро Ганін.

ВідеоОстанки українського воїна повернули з Естонії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: