Останні фото в житті. У Дніпрі відкрили виставку про Іловайську трагедію

На виставці близько сотні робіт українських фотокореспондентів. 

У Дніпрі в національному історичному музеї імені Яворницького 4 листопада відкрилася виставка фотографій "Іловайський котел". На виставці близько сотні робіт українських фотокореспондентів, які брали участь у подіях під Іловайськом в 2014.

За словами організаторів, для більшості бійців ці знімки були останніми в житті. Вони загинули при виході "зеленим коридором", дехто з них потрапив у полон, інші – були поранені, йдеться на офіційному сайті Дніпропетровського національного музею ім. Яворницького. 

Зазначається, що деякі герої фотографій, які вижили після Іловайської трагедії, згодом загинули під час інших військових операцій на Сході. 

Світлини фотографів Олександра Глядєлова, Максима Дондюка, Максима Левіна та Маркіяна Лисейка супроводжуються текстом, який вводить відвідувача виставки в контекст історії фото.

Нагадаємо, наприкінці серпня 2014 року після запеклих боїв бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Російські військові обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. Вони зазнали значних втрат. За офіційними даними, загинули 366 українських військових, 249 поранено, 128 взято в полон та 158 зниклих безвісти. Разом з тим, парламентська ТСК з розслідування трагедії оцінює загальні втрати українських військ у 1 тис. осіб. Крім того, сили АТО за час боїв під Іловайськом втратили військової техніки на майже 300 млн грн.

У Міноборони практично одразу після трагедії заявили, що Іловайськ – наслідок незлагоджених дій добровольців і армії. Тимчасова слідча комісія розглядає помилку кадрових призначень і помилкові дії тодішнього міністра оборони Валерія Гелетея та керівника Генштабу Віктора Муженка.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: