Останній ювілей у Києві та "всиновлення" Пономарьова: якою Україна запам’ятає Монсеррат Кабальє

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Один із кращих голосів останнього сторіччя тепер лунатиме лише в записах.

Померла Монсеррат Кабальє, найславетнішій оперній співачці сучасності було вісімдесят 85. Причину смерті на прохання сім’ї лікарі не розголошують, але відомо, що останні тижні вона провела в лікарні Барселони, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вогні позаду і Фреді Меркюрі поруч – найвідоміший дует Монсеррат Кабальє. Підчас цього виступу Меркюрі вже знає, що в нього СНІД. На відкритті Олімпійських ігор "Барселона" пролунає в запису, а вона співатиме далі ще цілу чверть сторіччя. Дев’ять десятків ролей, вісім сотень камерних творів, їй аплодували Ла Скала, Ковент-Ґарден і Метрополітен-опера.

ВідеоНа 86-му році життя померла оперна співачка Монсеррат Кабальє

Причину смерті на прохання сім’ї лікарі не розголошують, але відомо, що останні тижні Кабальє провела в лікарні Барселони. Свій останній день народження зірка відсвяткувала в Києві. Якою була справжня Монсеррат - на сцені і в житті - ТСН зібрала спогади. 

На 86-му році життя померла оперна співачка Монсеррат Кабальє

До України Монсеррат приїздила тричі. Перший візит був найскандальнішим: вона виходить із потяга в Дніпрі десять років тому, показує язика нечисленним фанатам, зриває овації, а потім їде відкривати нічний клуб за гонорар у 120 тисяч доларів. Співає для місцевої еліти - від обласного прокурора і керівника ОДА до митрополита. Оперні арії публіка запиває шампанським і заїдає суші – дзвін келихів і виделок добре чути на старому запису. Згодом журналістам вона скаже, що співатиме там, де її захочуть почути - і багато сміятиметься над самою собою.

"Це пішла не людина, а це пішов весь світ. Вона була найкраща, це була просто неперевершена, в репертуарі Бельканто, Пучіні, Доніцеті – немає зараз кращого виконання", - переконаний соліст української опери Сергій Магера. Його Кабальє відзначила власною премією, вони двічі заспівали дуетом. Зі сценою оперна зірка не прощалася до останнього, хоча останні роки пересувалася лише на милицях або в інвалідному візку. Ноги не слухалися її після автокатастрофи, а от почуття гумору не відмовляло ніколи. "Я у віці жінка, до тебе залицятися не можу, але я можу тебе всиновити", - пригадує кумедну розмову співак Олександр Пономарьов.

Він заспівав для Монсеррат українську народну пісню під час її останнього ювілею – разом з усім палацом "Україна". "Я її взнаю серед мільйонів співачок – її тембр. Вона навіть у розмові повсякденній розмовляла таким тембром, який заворожує", - зізнається Пономарьов. Свої 85 Монсеррат відсвяткувала цього квітня у Києві, згадувала бідне дитинство, коли мріяла тільки про їжу, і не відпускала від себе онучку – ні на прийомі, ані на концерті. Сама зі сцени заспівала лише одну арію: "Хабанера" з "Кармен". Пояснила, що на більше голосу вже не лишилося.

Барселона попрощається з Монсеррат Кабальє в неділю в Лес Кортс.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції