"Остання світова війна": Зеленський звернувся до українців з нагоди Дня пам'яті і примирення

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Остання світова війна": Зеленський звернувся до українців з нагоди Дня пам'яті і примирення

Офіс Президента України

Президент нагадав, що у Другій світовій війні загинули понад вісім мільйонів українців — "більше, ніж населення Києва, Одеси, Харкова, Львова та Дніпра разом узятих".

Президент Володимир Зеленський опублікував відеозвернення з нагоди Дня пам'яті і примирення.

Глава держави закликав вшанувати всіх українців, які захищали рідну землю і увесь світ від нацизму.

"Ветерани, які протидіяли нацистам, підпільники, військовополонені, остарбайтери, бранці концтаборів, діти війни, цивільне населення та кожен, хто постраждав від нацистської окупації", — зазначив він.

Зеленський нагадав, що у Другій світовій війні загинули понад вісім мільйонів українців — "більше, ніж населення Києва, Одеси, Харкова, Львова та Дніпра разом узятих".

"Шість років війни. 2194 доби війни. Вибухи, постріли, окопи, поранення, голод, бомбардування, блокади, масові розстріли, каральні операції, окупація, концтабори, газові камери, жовті зірки, гетто, Бабин Яр, полон, примусові роботи. Вони загинули за те, щоб кожен із нас знав, що означають ці поняття, з книжок, а не з власного досвіду. Бачив це в кіно, а не на власні очі. Вони загинули за квиток у майбутнє для нас, для своїх дітей та онуків. І сьогодні діти й онуки мають знати, пам’ятати, цінувати це", — сказав глава держави.

Президент переконаний, що всі світові лідери мають показувати, що людство вивчило урок 1939-1945 років назавжди й не допустить подібного ніколи знову. За його словами, світ має сказати: "У 1939-1945 роках тривала остання світова війна".

"Сьогодні наші мужні хлопці та дівчата боронять Українську державу, наш суверенітет і територіальну цілісність. Заради миру й процвітання незалежної України. Заради наступних поколінь", — додав він.

Зеленський розповів, що сьогодні, як і в минулому році, перебуває на Луганщині, в Міловському районі, неподалік села Півнівка, де в грудні 1942-го року почалося вигнання гітлерівських окупантів з української землі.

"Сьогодні в цьому місці з’явився Дзвін Пам’яті. Кожен його удар означає, що ми ніколи не забудемо, що зробили наші предки, щоб наступні покоління українців могли вільно жити на своїй землі, у своїй державі в мирі та злагоді", — підсумував глава держави.

Нагадаємо, що сьогодні в Україні відзначають День пам’яті та примирення.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація