Остаточне визнання: у Греції розповіли, коли вперше виголосять ім’я предстоятеля ПЦУ за богослужінням

Остаточне визнання: у Греції розповіли, коли вперше виголосять ім’я предстоятеля ПЦУ за богослужінням

Фото: Єдина помісна Українська Православна Церква

Очікується, що це станеться 19 жовтня в Салоніках.

Елладська церква стала першою після Константинопольської, яка визнала самостійний канонічний статус Православної церкви України. Грецькі ієрархи визнали, що тиск Росії на них був шаленим, але вони не піддалися йому, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Попри непрості передумови, єпископи збиралися на суботнє засідання архієрейського собору, котре повністю присвячене України, в гарному настрої – з посмішками. "Нас ставили у дуже скрутне становище постійними погрозами та залякуваннями з російського боку. Нам казали: будьте обережні, якщо ви визнаєте автокефалію Української церкви – залишитеся самі. Але ми хочемо залишитися вільними і не піддалися тиску", - пояснив митрополит Яннінський Максимус.

Елладська церква першою визнала самостійність і незалежність Православної церкви України

Елладська церква першою визнала самостійність і незалежність Православної церкви України

Підсумкові формулювання соборного рішення доволі важкі для розуміння стороннім через особливості церковного стилю, характерного для греків. Однак усі крапки над "і" були розставлені на пресконференції одразу по завершенні засідання ієрархів ЕПЦ. "Ми визнали право Вселенського патріархату надавати автокефалію іншим церквам", - пояснив речник архієрейського собору владика Ієрофей. Він також ствердно відповів на запитання, чи означає це відтепер канонічне існування для Елладської церкви ПЦУ 15-ою в диптиху православних церков світу. "Так, беззаперечно", - сказав він.

Як стало відомо, жоден з архієреїв Елладської церкви не проголосував проти визнання ПЦУ. Лише 7 із 80 архієреїв пропонували його просто відтермінувати – на пізніший час. Однак цього не сталося, і вже найближчим часом предстоятель ЕПЦ архієпископ Афінський Ієронім може виголосити ім’я митрополита Київського Епіфанія серед інших предстоятелів церков за літургією – це й означатиме повне церковне визнання. Можливо, це станеться вже завтра за недільним богослужінням, але не менш імовірним є варіант такого поминання наступної суботи. "Це буде вирішувати сам архієпископ. Я думаю, шо це питання найближчого часу. Наступної суботи відбудеться служба в Салоніках із Вселенським патріархатом, там це станеться сто відсотків", - наголосив митрополит Волоський Ігнатіос.

Як повідомлялося, під час засідання священного синоду Грецької церкви 12 жовтня єпископами було визнано самостійність Православної церкви України. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив митрополит Київський Епіфаній. За словами предстоятеля ПЦУ, у Греції на засіданні Собору Ієрархів підтримали позицію Вселенського Патріархату. Відтепер церкви офіційно можуть взаємодіяти.

Кореспондентка ТСН Неллі Ковальська

Повʼязані теми:

Наступна публікація