Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Освіта гуманітарія коштує державі у 1,5 разу більше, ніж освіта інженера – МОН

Між тим, у світі на фармацевта чи ветеринара витрачають утричі більше, ніж на гуманітарія.

Державні витрати України на підготовку одного гуманітарія в 1,5 разу вищі, ніж витрати на підготовку одного інженера.

Про це заявив перший заступник міністра освіти Володимир Ковтунець на парламентських слуханнях "Медична освіта в Україні: погляд у майбутнє", повідомляє DT.UA.

За його словами, подібна ситуація склалася і з іншими спеціальностями, в тому числі – із медициною.

"За видатками загального фонду бюджету у нас найбільше витрачається на підготовку гуманітаріїв. Видатки на одного гуманітарія в 1,5 разу більші, ніж видатки на інженера. Абсурд! Ми не брали медицину, але думаю, що з медициною ситуація майже аналогічна. Тоді як у світі на підготовку фармацевта, ветеринара, медика витрачається утричі-вчетверо більше коштів, ніж на підготовку гуманітарія", – заявив Ковтунець.

Разом із тим Міністерство охорони здоров'я України наполягає на впровадженні різного рівня фінансування для різних спеціальностей. Це означає, що на підготовку медика має витрачатися більше коштів, ніж на будь-якого іншого фахівця.

Нагадаємо, шість українських університетів потрапили до рейтингу 1000 найкращих вишів світу за версією QS. Зокрема, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна обійняв 401 місце, Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 411 місце, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" – 501 місце. 

Українські університети в топ-1000 університетів світу, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції