Освітяни пояснили, чому помаранчевої революції вже немає у підручниках

Зміни, що відбулися в підручнику, насамперед, пов'язані з відображенням міжетнічних, міжнаціональних і міжрелігійних відносин. А помаранчеву революцію забрали з підручника за принципом "плину часу".

У підручнику історії не повинно бути зайвої політизації, а предмет "історія" треба категорично розвести з предметом "політологія". І через 5 років після події їй у підручнику може приділятися 1 абзац або менше, що й спіткало висвітлення подій помаранчевої революції.

Таку думку висловив директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод пояснюючи, чому з підручника з історії для 5-го класу в новій редакції зникла інформація про помаранчеву революцію.

За словами Удода, постійно йде процес оновлення змісту освіти за напрямами.Він зазначив, що наразі підготовлена нова редакція програми з історії України для 5-го класу, і паралельно під цю програму підготовлено, затверджено і друкується нове видання підручника.

"На початку червня цього року Міністерством освіти була створена робоча група з підготовки нової редакції програми з пропедевтичного вступного курсу до історії України. У цю робочу групу увійшли методисти, автори підручників і програм, фахівці з історії України Інституту археології, педагогічного університету імені Драгоманова. У цих людей наукові ступені, і вони професійно займаються історією і методикою", - сказав Удод.

При цьому він зазначив, що зміни, що відбулися в підручнику, насамперед, пов'язані з відображенням міжетнічних, міжнаціональних і міжрелігійних відносин.

"В історії не може бути якогось смакування, перебільшення і акцентування уваги на міжетнічних відносинах і протистояннях, виходячи з толерантних принципів", - зауважив науковець.

Він також відзначив, що існує принцип, коли в підручниках з історії зображуються всі сучасні події, але закономірно, якщо раніше події присвячували 2-3 сторінки, то з плином часу, наприклад, через 5 років, цій події може приділятися 1 абзац або менше.

Удод відзначив, що саме з цієї причини в підручнику з історії для 5-го класу не освітлюється "помаранчева революція" і немає детального фоторепортажу цих подій.

Відповідаючи на уточнююче питання, чи означає це, що через п'ять років інформація про обрання нинішнього Президента зникне з підручників з історії, експерт сказав: "Не зникне, але не буде деталізації. Підручники сучасної історії творяться за методом генералізації і підбору найбільш характерних фактів, явищ" .

За його словами, у підручнику, який зараз видається, сучасній Україні відводиться один абзац. Там говориться, що існує сучасна Україна, про досягнення українців у спорті, культурі і т.д. Також показані всі президенти, які обиралися народом з 1991 року, "без усяких політичних і емоційних оцінок ".

Читайте також:

Історики України, Росії та Білорусі у спільній книжці розкриють загадки 1941 року

У новому підручнику Бандера буде вбивцею, а Сталін - переможцем

В Україні напишуть підручники з історії, що об'єднають Схід і Захід

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: