Отруйні змії переповзають жити в міста

Змій уже бачили в лісах, біля озер, в парках та навіть біля будинків. І все це - в межах міста.

Із першим теплом медики почали фіксувати випадки нападу змій на людей. "То ще питання, хто на кого нападає", кажуть захисники тварин. Однозначно, потерпілим від таких розмов не легше. Протиотрути в лікарнях немає.

Потерпілий Андрій разом з друзями відпочивали на дачі. "Хтось почув шелест, я пішов подивитися, що там. Побачив змію, хотів її викинути, але погано схопив", - розповідає юнак.

Як розвивалися події далі, пам’ятає погано. Згадує тільки, після укусу рука одразу почала розпухати та сильно пекти, а як подавати першу допомогу, не знав ніхто. Замість того, щоб відсмоктувати отруту, він її ковтав.

Він - другий пацієнт Бородянської райлікарні, хто постраждав від укусу змії цього року. Маленьке містечко ця цифра уже насторожує. Лікарі бідкаються, плазунів стає дедалі більше, а пацієнти недугу переносять щораз гірше, бо так і не знають, що робити в таких ситуаціях.

"Якщо немає ран в роті, постаратися відсмоктати отруту, мобілізувати руку, накласти холод і в лікарню", - розповідає Василь Пищик, завідувач відділення реанімації Бородянської райлікарні.

Змії підбираються все ближче до людей. Їх уже бачили в лісах, біля озер, в парках та навіть біля будинків. І все це - в межах міста.

З цим і пов'язують коливання їх кількості, розповідає співробітник Інституту зоології Тетяна Котенко, що все життя досліджує плазунів. Вона говорить, гадюка ніколи не нападає перша. На це її провокує тільки людина. Вичищення території - не єдина користь від них.

На даний момент в Україні немає антидотів. Торік обговорювались питання запуску виготовлення протиотрутної сироватки, та так нічого і не вирішили.

Заспокоюють себе єдиним - за останні десять років жодна людина в Україні від укусу змії не померла.

Більше - дивіться в сюжеті ТСН.  

Читайте також:

В Криму зафіксували нашестя змій

Чотири пітони загубилися в літаку

У Запорізькій області в школі поселилися змії

У Колумбії знайшли рештки доісторичної змії, яка могла проковтнути корову

ВідеоЗмії підбираються ближче до осель українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: