Отруєна річка і подохла риба змусили селян перекрити трасу на Житомирщині

Дата публікації
Перегляди
2025
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Отруєна річка і подохла риба змусили селян перекрити трасу на Житомирщині

Фото: Олена Луценко

Люди вимагають знайти винних

Річку Хомора, на Житомирщині, отруїли стоками. Вода стала сіро-білого кольору, від неї тхне каналізацією, риба - подохла. Місцеві звинувачують у забрудненні картонно-паперовий комбінат на території сусідньої Хмельницької області. На підприємстві усі звинувачення відкидають, йдеться в ТСН.12.00.

Жителі прибережних селищ скаржаться на задуху. Із півсотні селян з Першотравенська, Глибочка та Баранівки перекрили дорогу на Хмельниччину. Вимагають, аби до них приїхав директор Понінківського картонно-паперового комбінату. Бо саме це підприємство люди звинувачують у забруднені Хомори.

Директор комбінату, розташованого на Хмельниччині, до селян з Житомирщини їхати не збирається. Телефоном запевняє, річку забруднило не його підприємство. Мовляв, очисні системи працюють у звичному режимі - не ламалися, і не зупинялися. Однак пускати ТСН на територію відмовляється. Чи працюють очисні системи, не можуть перевірити і чиновники.

"Ми можемо тільки констатувати факти, на них прокуратура відкриває кримінальне провадження, потім воно передається у Хмельницьку область і Хмельницька область вже повинна довести це розслідування", - розповідає Голова Баранівської РДАМикола Вельчинський.

Від нечистот річки Хомора та Случ потерпають не вперше. Рік тому тут був масовий мор риби, а біля водойм знаходили мертвих бобрів. Є висновки експертів, що річку отруїли промислові стоки, але підприємство, що їх скинуло - так і не знайшли.

Чиновники вмовили людей розблокувати дорогу, пообіцявши, що цього разу джерело забруднення таки виявлять, об'єднавши зусилля фахівців з двох областей.

Наступна публікація