Отруєння блискавично підкосило вже 373 жителів Ізмаїла. Із причиною боротимуться хлоркою

Надзвичайний стан у місті подовжили ще на тиждень.

Гостру кишкову інфекцію вже виявили в 373 жителів Ізмаїла Одеської області. У місті заповнені всі лікарні, закриті базари та дитсадки. У магазинах розібрали бутильовану воду, а ліки в аптеках здорожчали щонайменше вдвічі.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

З однаковими симптомами люди масово почали надходити до лікарень позавчора, 17 червня. І якщо у п'ятницю зранку, за даними медиків, шпиталізували 23 людини, то далі кількість хворих зростала блискавично і за дві доби уже наближається до чотирьох сотень.

Причину одразу запідозрили у воді – туди міг потрапити збудник після зливового потопу на початку тижня. Проби водопровідної води виявилися у нормі. Тож вирішили, що зараження пішло з криниць у приватному секторі. Утім, хворі були з усіх районів Ізмаїла і навіть прилеглого селища Броска.

Щоб виявити збудника і джерело зараження, до Ізмаїла висадився десант санітарів та інфекціоністів з Одеси та Києва.

Причина масового захворювання в Ізмаїлі – рота- й норавірусні інфекції та кишкова паличка у водопровідній воді. Це оголосив головний санітарний лікар України. Саме такі збудники виявили і у воді з-під крана, і в хворих. Санепідеміологи підтверджують, що інфекція, найімовірніше, потрапила у водопровід під час підтоплення після зливи. Адже для ізмаїльського водогону воду беруть з підземних свердловин. Епідеміологи вважають, що збудник потрапив із води, а далі почав поширюватися вже побутовим шляхом через контактування з хворими.

"Ми можемо говорити про водний фактор передачі інфекції. Але механізм передачі все ж таки був фекально-оральний і контактно-побутовий шлях", – пояснив в.о. голови Держсанепідемслужби Святослав Протас.

У перший день мер Ізмаїла Андрій Абрамченко заявляв, що показники водопровідної води у нормі. Принаймні, так засвідчили попередні аналізи. В Ізмаїлі до цього воду очищали за європейською методикою – гідролізом, без додавання хлору. Утім, як вдалося з'ясувати ТСН, помпова станція була довгий час затоплена брудною водою. Експерти кажуть, уже тоді треба було посилювати дезінфекцію. Але додавати хлор у водогін почали лише у п'ятницю, коли стали надходити до лікарень перші хворі. Відзавтра, 20 червня, розпочнеться масштабна дезінфекція водопроводу. Упродовж тижня труби промиватимуть хлором, тож людям рекомендують не користуватися водою з-під крана для приготування їжі.

"Питання в тому, що ротавірусна інфекція не вбивається хлором у звичайних дозах. А ми зараз дали 1,4 мілілітра на літр води – це безпечна доза для використання. Але коли ми будемо промивати систему, то доза буде дуже сильно збільшеною. Ми поінформуємо жителів, що ця вода не придатна для пиття та приготування їжі, а лише щоб промити систему можна було", – сказав міський голова Ізмаїла Андрій Абрамченко.

Станом на вечір неділі, 19 червня, кількість недужих – 373 особи. Щоправда, медики зазначають, що кількість інфікованих зростає, не так стрімко, як раніше. У стаціонарі дорослі пацієнти перебувають одну-дві доби. Дітей почали виписувати з лікарень лише сьогодні.

"Незначне зростання десь у межах 10% від попереднього основного піка за рахунок контактно-побутового шляху інфікування. Ротавірусів типів достатньо багато, тому, звичайно, що і не всі зараз захворіли, і можливі ще повторні випадки захворювань", – пояснила головний епідеміолог Мінохоронздоров'я України Ірина Колесникова.

Поки що надзвичайний стан у місті подовжили на тиждень. Увесь цей час будуть закриті базари та заклади громадського харчування. Щоправда, ТСН помітила, що деякі ресторани на околицях міста працюють і зараз.

Людям заборонили купатися у відкритих водоймах та ловити рибу. За цим наглядатимуть прикордонники. Та здебільшого містяни ігнорують заборони.

Висновки епідеміологів поки що не остаточні. Упродовж тижня фахівці отримуватимуть результати інших аналізів, які можуть виявити й інших збудників масового отруєння людей.

Але вже остаточно зрозуміло, що винних шукатимуть за порушення санітарних норм. За цією статтею відкрили кримінальне провадження. І покарання – від п'яти до восьми років ув'язнення.

Сергій Осадчук

ВідеоЩо призвело до масового захворювання сотні жителів Ізмаїла

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: