Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Отруєння дітей на Київщині: у харчоблоку табору "Славутич" виявили стафілокок та кишкову паличку

Проби на сальмонельоз показали негативний результат.

У дитячому таборі "Славутич", де отруїлися 12 дітей, а одна дівчинка понад тиждень перебуває у важкому стані, в харчоблоку виявили бактерії групи кишкової палички, патогенний стафілокок та патогенну флору.

Про це повідомили у прес-центрі Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

"Із 30 змивів на бактерії групи кишкової палички, патогенний стафілокок та патогенну флору в харчоблоку виявлено 10 позитивних результатів (33,3%)", - йдеться у повідомленні.

Згідно з результатами лабораторних досліджень зразків проб та змивів, відібраних у дитячому таборі "Славутич", проби на сальмонельоз (пил з подушок, ковдр та матраців) з ізолятору (18 проб) показали негативний результат.

"Усі 5 проб води, які відібрані на мікробіологічні дослідження з свердловини, мережі харчоблоку, питного фонтанчика та басейну, а також бутильована вода відповідають вимогам Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" (ДСАнПіН 2.2.4-171-10), 2 проби питної води з свердловини та мережі харчоблоку відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10, крім хлоридів в мережі харчоблоку (фактичне значення -  287мг/дм куб. при нормі 250 мг/дм куб.)", - додали у відомстві.

До того ж патогенна флора не була виявлена у 4 пробах обіду та 3 пробах вечері за 2 липня, а також у 3 пробах харчових продуктів: біфідойогурт, молоко та ряжанка виробництва підприємства з Полтавської області.

ВідеоВ приватному дитячому таборі на Київщині отруїлося 12 дітей

Отруєння в приватному дитячому таборі на Київщині. Дванадцять дітей занедужали від невідомої речовини. Найгірше - восьмирічній дівчинці. Вона впала у кому і зараз в реанімації. 

В приватному дитячому таборі на Київщині отруїлося 12 дітей

"У 9 осіб персоналу харчоблоку, обстежених на групи кишкових інфекцій та 2 дітей, які перебували в ізоляторі, не виявлені збудники кишкової інфекції та патогенний стафілокок. З 10 змивів на патогенну флору в ізоляторі позитивних не виявлено", - зазначається у результатах.

Окрім цього з’ясувалося, що 30 червня група гімнастів святкувала день народження однієї дитини. У 4 пробах залишків харчових продуктів, які залишились після святкування (сік мультивітамінний з м’якотю, 2 кекси та 1 печиво) патогенна флора не виявлена.

Наразі ще 4 проби води перебувають у роботі на вірусологічні дослідження зі свердловини, мережі харчоблоку, питного фонтанчику та басейну.

"4 липня матеріали санітарно-епідеміологічного розслідування направлено до Переяслав-Хмельницької міжрайонної прокуратури, прокуратури Київської області та до Переяслав-Хмельницького районного відділу Національної поліції України в Київській області. Враховуючи результати лабораторних досліджень та додаткові обставини, встановлені під час епідеміологічного розслідування, Переяслав-Хмельницьким районним управлінням Головного управління керівництву ТОВ "Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу "Славутич" надано припис від 06.07.2018 № 7, щодо усунення виявлених порушень законодавства", - зауважили у Держпродспоживслужбі.

Як зазначається, станом на 6 липня в таборі перебували 197 дітей, їхній стан здоров’я задовільний, в ізоляторі хворих дітей немає.

"Станом на 09.07.2018 цей заклад прозвітував про проведення дезінфекції харчоблоку та звернувся до ГУ Держпродспоживслужби щодо проведення повторного відбору проб на бактерії групи кишкової палички, патогенний стафілокок та патогенну флору", - резюмували у відомстві.

Нагадаємо, у 12 дітей в таборі "Славутич" на Київщині діагностували розлад шлунково-кишкового тракту і помістили до медичного ізолятора табору. Всі вони є вихованцями спортивної школи Дерюгіних, які прибули, щоб готуватися до змагань. Найбільше постраждала 8-річна дівчинка. Вона перебуває у тяжкому стані, лікарі "Охматдиту" боряться за її життя. Наразі триває розслідування.

За даними Держспоживслужби, у госпіталізованої у важкому стані дівчинки попередній діагноз "енцефаліт".

У понеділок, 9 липня, 8-річна дівчинка Марго, яку у важкому стані госпіталізували з дитячого табору "Славутич" на Київщині, сьому добу перебувала у комі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції