Отруйний підвал: у Херсоні мешканці багатоповерхівки виявили тонни вживаних батарейок у своєму будинку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Батарейки розкладаються більше 100 років та сильно забруднюють середовище.

Мешканці херсонської багатоповерхівки виявили тонни відпрацьованих батарейок у підвалі, коли  в будинку прорвало каналізацію, а до органічного смороду додався ще й запах кислоти.

Виявилось, що батарейки зберігав  волонтер,  щоб відправити їх на переробку. Але цю партію здати не зміг, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

"У нас тут часто відбувається розрив каналізації, розрив водовідводів цих всіх. І була ситуація, що коли всі ці батарейки тут плавали", - розповідає мешканка будинку Тетяна.

Вона, як і інші мешканці, обурена. Вони кажуть, що чоловік, який орендує офіс на першому поверсі, зробив із їхнього підвалу склад. Спочатку запровадив збір відпрацьованих батарейок по всьому місту. Але потім щось пішло не так.

Батарейки збирав волонтер Юрій Багненко. І їх тут зараз більше трьох тонн. Збирав, щоби доправити на безкоштовну переробку. Але - не вийшло.

"У Львові перестали їх приймати, з Києва, гроші скінчилися, перестали приїжджати їх забирати. І або треба було відмовлятися взагалі від збору батарейок, або чекати", - розповідає він.

За 4 роки в місті налагодили цілу мережу збору батарейок. Зараз в усіх пунктах контейнери переповнені. Але вивозити їх нікуди.

"Я ніколи не думав, що стільки буде людей здавати батарейки. Постійно люди ходять, постійно їх збирають", - зазначає волонтер.

Одна батарейка забруднює 20 квадратних метрів поверхні землі, містить важкі метали і розкладається більше ста років. І люди охоче викидають їх у спеціалізовані ємкості. Раніше волонтери доправляли батарейки на переробку. Але потім їхнє безкоштовне приймання в Україні припинили як нерентабельне. Тепер тут лежить 200 тонн батарейок.

"Є два сценарії – перший, знайти спонсорів і відправити їх  на переробку вже зараз. Другий – зберігати, доки нам разом не вдасться втілити реформу, щоб виробники були зобов’язані платити", - пояснює голова проекту "Батарейки, здавайтеся" Любов Колосовська.

У Міністерстві екології куди подіти батарейки ще не вирішили.

"Переробних підприємств наразі в України немає. Напрацьовано законопроект про батарейки і акумулятори. Ми запроваджуємо принцип розширеної відповідальності, знімаємо тягар з населення, і на виробників", - підкреслює начальник управління поводження з відходами Міністерства екології Олександр Семенець.

За батарейки, зібрані людьми, мають відповідати не тільки волонтери, а й міська влада, вважають у Міністерстві екології. Коли жителі херсонської багатоповерхівки здійняли бучу - місцеві чиновники пообіцяли вивезти батарейки з підвалу на склад. Після свят.

Олена Ваніна

ВідеоУ Херсоні жителі багатоповерхівки виявили у підвалі кілька тонн відпрацьованих батарейок

Батарейки виявили мешканці багатоповерхівки, коли в будинку прорвло каналізацію, а до органічного смороду додався ще й запах кислоти. Виявилось, що їх зберігав волонтер, щоб відправити їх на переробку. Але цю партію здати не зміг. 

У Херсоні жителі багатоповерхівки виявили у підвалі кілька тонн відпрацьованих батарейок

Залиште свій коментар

Вибір редакції