ОУН і УПА не приберуть з Музею Великої Вітчизняної війни

Експозицію, присвячену діяльності українських націоналістів, не приберуть із київського музею, як вже сказали комуністи, а лише не будуть демонструвати під одним склом із матеріалами про радянських партизанів.

Відповідь Єжеля комуністам щодо СС "Галичина"
Українська правда
Відповідь Міноборони щодо дивізії "Галичина"
Експозицію про ОУН і УПА не прибиратимуть з київського Музею Великої Вітчизняної війни, як про це напередодні заявили комуністи. Як свідчать документи, нардеп від Компартії Євген Царьков звертався до Міністерства оборони не щодо ОУН-УПА і не щодо Музею ВВВ, як про це повідомили в КПУ.

Насправді, депутат звернувся до міністерства щодо "неправомірності розміщення експонатів, присвячених дивізії СС "Галичина", під одним склом з матеріалами про радянських партизанів у Центральному музеї Збройних сил України".

Про це свідчить відповідь міністра оборони Михайла Єжеля на запит Царькова. "Враховуючи фахову спрямованість військово-історичної установи ЗСУ, в 1998 році було створено експозицію з відображення фактів ВВВ, в якій представлені тільки документи, фотографії та експонати того періоду, без коментарів та наголосів", - йдеться у документі.

"Крім того, слід зазначити, що з урахуванням фактів вітчизняної та радянської воєнної історії, у згаданій музейній експозицій зроблено акцент на те, що влітку 1944 року дивізія СС "Галичина" була розгромлена під Бродами військами 1-го Українського фронту", - пояснив міністр комуністу.

Далі Єжель зауважив, що оскільки "у сучасних умовах проходить переосмислення нашого історичного минулого, Центральний музей ЗСУ проводить заходи щодо реекспозицій та оновлення зазначених тематичних блоків".

"Ваші пропозиції, зауваження "Робочої газети" та побажання екскурсантів, які були висловлені у "Книзі відгуків відвідувачів" Центрального музею ЗСУ, будуть враховані при розробці нової концепції експозиції", - пообіцяв міністр.

Нагадаємо, у вівторок, 13 липня, комуністи повідомили, що Міноборони вирішило прибрати експозицію про ОУН-УПА із Музею Великої Вітчизняної війни.

У самому музеї, натомість, заявили, що не підпорядковуються Міністерству оброни, а зали Партизанської слави у музеї взагалі немає.

Читайте також:

На Сході Україні зацікавилися діяльністю націоналістів

ВР попросила Януковича не називати стадіон у Львові іменем Бандери

Кожен третій львів'янин вважає себе бандерівцем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: