ОУН об’єдналася після 70 років розколу, щоб підтримати на виборах Ющенка

Бандерівці і мельниківці переконані, що за 5 років Ющенко продемонстрував свою відданість ідеї української державності.

Організація українських націоналістів, яка протягом майже 70 років була роз’єднана на два крила, – ОУН Степана Бандери та ОУН Андрія Мельника – вирішила об’єднатися заради підтримки кандидатури Віктора Ющенка на виборах президента України.

"Українці зобов'язані дати відсіч Москві і підтримати на виборах президента кандидатуру, яка керується в своїй діяльності національними інтересами, а не директивами Москви", - мовиться у заяві ОУН, розповсюджений прес-службою Віктора Ющенка.

"Попри низку менеджерських та політичних помилок Віктор Ющенко, перебуваючи на посаді президента, продемонстрував свою відданість ідеї української державності, збереженню української ідентичності та європейському курсу розвитку України. Президент зробив великий внесок у відновлення національної пам’яті. Його зусиллями українці дізнались правду про Голодомор 1932-33, вшановано героїв Батурина, Крут, Конотопу та інших борців за волю України. Віктор Ющенко своїми указами та законодавчими ініціативами зробив вагомий крок у напрямку визнання борців ОУН-УПА на державному рівні. Він протидіє інформаційній, економічній та політичній агресії Росії. Віктор Ющенко не побоявся висловити свою підтримку грузинському народу у страшні дні російського вторгнення. Він веде активну роботу для зміцнення українських кордонів та виведення Чорноморського флоту Російської Федерації з української території", - наголошують автори заяви.

Оунівці висловили переконання, що "російський сценарій на виборах 2010 року приречений на поразку".

Нагадаємо, Організація українських націоналістів була створена взимку 1929 року. Очолив організацію полковник Євген Коновалець. Після загибелі Коновальця в керівництві ОУН, між Андрієм Мельником і краєвим проводом ОУН на західноукраїнських землях (на чолі зі Степаном Бандерою) відбувся конфлікт, який призвів до розколу в ОУН. З тих пір (із зими 1940 року) існують два крила організації – ОУН бандерівська та ОУН мельниківська.

Після Другої світової війни обидві ОУН існували в еміграції. Наразі на чолі ОУН(б) перебуває Стефан Романів, ОУН(м) очолює останній президент УНР у вигнанні Микола Плав’юк.

Читайте також:

Братство ОУН-УПА закликало підтримати Ющенка на виборах

В’язні ГУЛАГу закликали підтримати на виборах Ющенка

Гуцули визнали Ющенка своїм президентом

Хоружівка попросила Ющенка якнайдовше правити Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: