ОУН заявила про непричетність до погромів офісів Ахметова та російських банків

Вчорашні погроми - не перша спроба компрометації національно-визвольного руху.

Організація Українських Націоналістів не має жодного стосунку до погромів у Києві, які відбулися 20 лютого.

Про це заявив голова ОУН Богдан Червак на своїй сторінці в Facebook.

"У цей день бійці ОУН, втому числі колишні бійці батальйону ОУН, бійці ЗСУ, які перебувають у відпустках і госпіталях були в Миколаєві, де вшанували пам'ять свого бойового побратима, героя Небесної Сотні і України Василя Кіндрацького", - зазначив Червак.

Червак наголосив, що активісти, які здійснювали погроми і називали себе "батальйоном Коханівського", до ОУН не мають жодного стосунку. Він також додав, що вчорашні інциденти в столиці вже не перша спроба використання назви ОУН заради компрометації національно-визвольного руху.

"Відомо, що під ОУН і УПА маскувалися НКВДисти, які чинили злочини супроти українців. Пригадайте як уже в незалежній Україні у 2004 році так звана "ОУН Козака" з усіх екранів ТБ розказувала нам про "дружину Ющенка-американку". Те що відбулося у Києві на день Небесної Сотні, – з цієї ж опери", - зазначив очільник організації.

Червак відзначив, що деякі ОУНівці не в захопленні теперішньою владою та критикують її, "але, справжній український націоналіст, тим більше ОУНівець ніколи не кине бруківку в українця, особливо, коли той у військовій формі чи формі бійця Нацгвардії, бо він може виявитися його бойовим побратимом".

ОУН не причетна до погромів у КиєвіОрганізація Українських Націоналістів не має жодного відношення до погромів у Києві,...

Опубліковано Богданом Черваком 21 лютого 2016 р.

Нагадаємо, що в Києві вдень пам'яті Героїв Небесної Сотні кілька сотень праворадикально налаштованих людей розгромили офіс компанії СКМ донецького бізнесмена Ріната Ахметова та два відділення російських банків у центрі столиці. Поліція в події практично не втручалася.

Приміщення закидали камінням і зеленкою. В одне з них активісти встигли зайти та понищити меблі й техніку. Працівники казали, що були випадки крадіжки телефонів.

Самі учасники протестів це заперечують. Кажуть, акція чесна та цілеспрямована. Як доказ – повна відсутність постраждалих. "Ми не б'ємо машини і не б'ємо чужі контори. Ми б'ємо виключно банк Росія і повертаємось на Майдан", - пояснювали активісти. Правоохоронців вони також уникали чіпати.

Ті відповідали взаємністю: наскільки можливо було – захищали своїм кордоном будівлі, однак до затримань людей не вдавалися. Як пояснили, аби не провокувати сутичок. Однак розслідувати те, що відбулося, будуть неодмінно. Вже порушено три кримінальних провадження, вивчаються відеозаписи, встановлюються учасники подій і визначається ступінь відповідальності кожного.

Як уже повідомлялося, в цих акціях брали участь радикально налаштовані бійці батальйону "ОУН" та інші активісти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: