Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Будинок був архітектурною та історичною пам'яткою. 

Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, у якому 4 грудня сталася пожежа, розташований у будівлі, що відома як "Прибутковий будинок Асвадурова". Після ліквідації вогню її оглянули архітектори і дійшли висновку, що відновити усе можна, бо опорні конструкції не постраждали, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Історія цього будинку, що на вулиці Троїцькій, 25 починається 100 років тому. Для міста він був архітектурною та історичною пам'яткою. 

Будинок Асвадурова був однією з найбільших будівель дореволюційної Одеси. Проектували його для життя заможних людей архітектори Чернігів і Гольденберг на замовлення одеського купця Сірагана Асвадурова, якому належала велика тютюнова фабрика. Всередині були санвузли, ліфти і просторі апартаменти – це окремі квартири до 170 квадратів.

Зовні будівля була оздоблена ліпниною, а на фронтоні виліплений римський орел-аквіл. На антамблементах портиків стоять вісім статуй в античному стилі. Після революції у ньому вже не жили, а лишень працювали. Для численних чиновників всередині просторі апартаменти подрібнили на невеличкі кабінети. Перегородки головно зводили з недорогих матеріалів, зокрема із очерету. Це, зокрема, й дозволило вогню швидко поширитися.

Відео Що буде далі зі згорілою будівлею коледжу, яка напередодні спалахнула в Одесі

Історія цього будинку починається ще 100 років тому. Для міста він був архітектурною та історичною пам’яткою. Тепер її оглянули архітектори і дійшли висновку, що відновити усе можна, бо несучі конструкції не постраждали. Та чи буде це робити місто – дивіться далі.  

Що буде далі зі згорілою будівлею коледжу, яка напередодні спалахнула в Одесі

У наш час під одним дахом будинку Асвадурова працювали численні приватні та державні структури: банки, аптеки, приватні фірми, а ще наукові інститути та коледж.

Коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу займає декілька поверхів будинку з боку вулиці Троїцької. Осередок вогню був у кабінеті на третьому поверсі. За три години гасіння пожежі зросла майже вп'ятеро і сягнула чотирьох тисяч метрів квадратних.

Сліз зауважити, що будинок Асвадурова горить уже не вперше. Востаннє вогонь тут спалахував у 2012 році, коли зайнялося у службовому приміщенні. Тоді пожежникам вдалося швидко приборкати полум'я. Вигоріло 100 квадратних метрів, а приміщення - відремонтували 

Кореспондентка ТСН Інна Боднар.

Залиште свій коментар

Вибір редакції