Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
П'ять країн ЄС виступили із заявою на підтримку України після засідання Радбезу ООН

Бельгія, Естонія, Франція, Німеччина та Польща "цілковито підтримують незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України".

Країни Євросоюзу, які є членами Ради безпеки ООН, після засідання, на якому обговорювалося виконання Мінських угод, виступили на підтримку України.

Відповідну заяву зачитав постійний представник Естонії при ООН Свен Юргенсон, передає Укрінформ. 

"Країни ЄС - нинішні члени Ради безпеки ООН Бельгія, Естонія, Франція, Німеччина та Польща цілковито підтримують незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах, - ідеться в заяві. - Ми засуджуємо незаконну анексію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також дестабілізацію окремих районів Донецької та Луганської областей".

У заяві наголосили, що Росія здійснює фінансову та військову підтримку самопроголошених так званих "ДНР" та "ЛНР", порушує фундаментальні принципи міжнародного права, внаслідок чого 3,5 мільйона осіб потребують гуманітарної допомоги та захисту.

Також країни ЄС у Радбезі ООН додали, що вітають результати Паризького саміту в Нормандському форматі 9 грудня 2019 року, де було підтверджено, що Мінські домовленості мають лежати в основі подальшої роботи з вирішення конфлікту.

Тим часом Росія на Радбезі ООН звинуватила Україну у "саботажі Мінська" і погрожує зривом "нормандської" зустрічі, а представниця США в ООН різко розкритикувала РФ через порушення Мінських угод щодо Донбасу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції