П’ять років визволенню Маріуполя: показові виступи військових змінили вечірні концерти

Дата публікації
Перегляди
3147
П’ять років визволенню Маріуполя: показові виступи військових змінили вечірні концерти

Місто радіє, що не опинилося під окупацією на тривалий час.

Маріуполь святкує п’яту річницю визволення міста від бойовиків. Навесні 2014 року терористичним формуванням вдалося взяти це металургійне та портове місто під власний контроль, але вже за місяць бійці "Азову" провели блискавичну за своєю швидкістю та ефективністю операцію, внаслідок якої Маріуполь вдалося звільнити практично без утрат, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Містян привітав із датою президент Володимир Зеленський, який приїхав до прифронтового міста. Згадали про успішну операцію й причетні до неї "азовці". "Ми активно готувалися, у нас був план, була розвідка, були підготовлені штурмові групи", - розповів командир батальйону "Азов" у 2014 році Андрій Білецький. "Я починав від готелю "Спартак" по вулиці Георгіївській, і звідти кварталами проходили, дворами, в напрямку опорного пункту. Здається, це був банк, тому що коледж штурмовала вже інша группа", - пригадує боєць Данило Михайленко.

Маріуполь святкує п'яту річницю визволення міста від бойовиків

Маріуполь святкує п'яту річницю визволення міста від бойовиків

Зараз Маріуполь перетворився на потужний силовий форпост України, тут відкрили центр розмінування Держслужби з надзвичайних ситуацій – сучасна техніка, авто, металодетектори та роботи, які розміновуватимуть найскладніші об’єкти. Роботи вистачатиме. "На вас дуже серйозна відповідальність. І наша війна буде продовжуватись. Тисячі гектарів, які чекають на вас – це великий тягар, і велика відповідальність вашої праці. Бережіть себе, ви для нас головні, тому що захищаєте нашу країну, захищаєте кожного з нас", - звернувся до присутніх глава держави.

Щоб пересвідчитися, що місто захищене не лише з суходолу, а й з моря, свої практичні вміння продемонстрували підрозділи морської охорони та спецпризначенців, які працюють на відкритій воді. Увечері свято перемістилося на сцену, де Маріуполь вітають з днем визволення "95-й квартал", Таянна, а також команди "Скрябін", ТНМК та "Моторола". Вночі ближче до моря відкриється нічна сцена з електронною музикою.

Кореспондент ТСН Яків Носков

Наступна публікація