П'ята річниця Помаранчевої революції: Україна відзначає День свободи

Рівно п'ять років тому на Майдані Незалежності в Києві були розбиті перші намети прихильників президента Віктора Ющенка.

22 листопада Україна відзначає День Свободи. Це свято було встановлено президентом Віктором Ющенком на честь початку Помаранчевої революції в 2004 році – "з метою затвердження в Україні ідеалів свободи і демократії".

Рівно п'ять років тому, після другого туру президентських виборів, на Майдані Незалежності в Києві були розбиті перші намети і почалася довготривала акція протесту проти фальсифікації волевиявлення громадян. Масові протести змусили владу призначити третій тур виборів президента, внаслідок якого главою держави став Віктор Ющенко.

Помаранчева революція через п'ять років для багатьох українців стала періодом розчарувань, для декого - приводом із ностальгією згадати про події осені 2004-го.

Цього дня в Києві відбудеться акція організації "Комітет учасників Помаранчевої революції". А ввечері в Українському будинку заплановані урочисті заходи за участю глави. Віктор Ющенко виступить з промовою та вручить державні нагороди.

Потім відбудеться концерт українських естрадних виконавців і груп. На сцену вийдуть "ВВ", Тарас Петриненко, "Плач Єремії", "Мандри", "Тартак", "Кому Вниз", Марія Бурмака, Оксана Білозір та інші.

Читайте також:

С празнічком вас, Вікторе Адрійовичу!

Донецька рада вимагає прибрати з підручників героя-Мазепу

Тимошенко: у Помаранчевій революції ми обрали не тих лідерів

Помаранчеву революцію негативно сприймають 52% українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: