Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Падати і не забитися, їздити без ДТП: українцям нагадали головні правила виживання при ожеледиці

Поради дали травматологи та інструктори з водіння.

Сотні викликів швидкої допомоги та десятки випадків госпіталізації з травмами викликала перша зимова ожеледиця тільки у столиці. До криги на дорогах і тротуарах в Україні додається ще й шквальний вітер, сніг, а місцями дощ, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Під ногами містян утворилося щось схоже не скло. Ходити спокійно в будь-якому взутті неможливо, бо на кожній із поверхонь може бути дуже слизько. Як наслідок, під кабінетами травматологів збираються аншлаги з людей, які отримали забої чи переломи від падінь. До лікарень вкладають тих, хто примудрився дістати перелом зі зміщенням. "Не змінила гуму. Були черевики на платформі, слизькі", - іронізує, щоби не плакати від болю, постраждала Тамара.

ВідеоТреба вміти падати: інструкція для водіїв і пішоходів під час ожеледиці

Фахівці радять напередодні зими навчитися правильно падати. "Коли людина падає, вона виставляє руки вперед чи назад – і саме в цей час виникають травми, переломи верхніх кінцівок", - пояснює ортопед-травматолог Олександр Розсоха. Він пояснює, що під час падіння слід притискати лікті до себе, згинати коліна, округлювати спину і групуватися. Якщо є можливість, то падати на бік, а найбільше намагатися уникнути падіння на спину, бо такі є найтравматичнішими. В ожеледицю краще  не тримати руки в кишенях, не нести тяжкі торби, а жінкам ліпше не взувати підборів.

Комунальники пояснюють, що посипають вулиці сіллю, але в таку погоду ефект від цього мінімальний. "Третій раз посипаю, а воно не допомагає – дощ іде і замерзає одразу", - пояснює один із муніципальних працівників. Ковзанка утворилася не тільки на міських дорогах, але й на трасах, рухатися котрими на швидкості нині дуже небезпечно. "Їхати неможливо – дорога абсолютно не посипана! Ти гальмуєш, а машина їде 20 метрів вперед. Кожні пару кілометрів – аварій просто безліч", - нарікають водії.

У поліції ж пояснюють, що на аварійність впливає не лише якість дороги, але й темперамент водіїв. Експерти наголошують, що у слизоту не варто допускати ніяких різких рухів, педалі гальм і газу треба натискати плавно. "Неможна різко гальмувати, тому що втрачається кермування. Краще робити плавно і завчасно. Спрацьовує ABS, збільшується гальмівний шлях", - каже інструктор з водіння Микола Папіровий. Він наголошує, що оптимальною швидкістю для міста та села в таких погодних умовах є 30-40 км/год, бо вона залишить можливість зреагувати на виникнення аварійної ситуації та уникнути ДТП. Синоптики ж застерігають, що невдовзі температура піде вгору та здолає ожеледицю. Однак поради лікарів і фахівців із водіння залишаться актуальними для українців протягом усієї зими.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції