"Падіння третього Риму". Рішення про автокефалію Української церкви вже ухвалено - Порошенко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Надання Томосу є питанням нацбезпеки України, каже Порошенко.

Президент Петро Порошенко заявив, що сьогоднішнє рішення Синоду Вселенського Патріархату щодо надання автокефалії Українській православній церкві є позитивним.

Про це він сказав у четвер, 11 жовтня, під час брифінгу.

"Господь побачив боротьбу українського народу за свою самостійність. Він почув наші молитви. Він належно оцінив наші труди. Йому стало так угодно, щоб Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій і Синод Константинопольської Церкви-Матері сказали омріяне, та довгоочікуване, та протягом тривалого часу виборюване нами "так". Помісній автокефальній православній церкві в Україні бути. Рішення Вселенського патріарху та Синоду остаточно розвіяло імперські ілюзії і шовінистичні фантазії Москви не підкриплені жодним церковно-правовим документом, яка говорить про Україну як про ніби-то канонічну територію російської церкви... Рішення про надання автокефалії вже прийнято. Наголошую. Рішення про надання автокефалії Україні прийнято. І ще раз підтверджене", - заявив Порошенко.

Порошенко зазначив, що надання Україні Томосу є питанням незалежності, національної безпеки, державності і всієї світової геополітики.

"Це - падіння Третього Риму, як найдавнішої концептуальної заявки Москви на світове панування", - наголосив президент.

Для України, за словами Порошенка, надання Томосу буде ще одним актом проголошення незалежності країни. "Імперія втрачає один з останніх важелів впливу на свою колишню колонію. Для нас власна церква - це гарантія нашої духовної свободи та запорука суспільної злагоди", - зазначив глава держави.

Нагадаємо, у квітні Петро Порошенко офіційно схвалив звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо автокефалії від Предстоятелів православних церков України. Звернення передали Патріарх Філарет та Митрополит Макарій з підписами усіх архієреїв УПЦ Київського Патріархату та УАПЦ.

Згодом Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві.

7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів, які представляли Константинополь у Києві. РПЦ назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію" та заговорили про розкол. Окрім цього, священний синод РПЦ вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 

Відео Вселенський патріархат готується оголосити рішення щодо автокефалії української церкви

Архієреї, які в Україні місяць вивчали ситуацію щодо Помісної церкви, готові звітувати перед Синодом Вселенського патріархату. Він розпочався напередодні, триватиме ще сьогодні і завтра, і на ньому має визначитись доля української церкви. Про шанси на автокефалію - у сюжеті ТСН. 

Вселенський патріархат готується оголосити рішення щодо автокефалії української церкви

Залиште свій коментар

Вибір редакції