"Пакунки малюка" повернулися: чому їх отримують не всі та що робити у такій ситуації

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Пакунки малюка" повернулися: чому їх отримують не всі та що робити у такій ситуації

УНІАН

"Пакунок малюка-2021" оновили: він подорожчав і побільшав.

Від початку січня "бебі-бокси" знову повернулися до пологових будинків у всій країні. "Пакунок малюка-2021" оновили: він подорожчав і побільшав. Його вартість тепер становить три прожиткові мінімуми для дитини, а це 5,7 тис. грн. З нього прибрали засоби для мам, але додали більше речей для дітей.

Чому деяким родинам отримати цей пакунок не вдається, розповіли у сюжеті "Сніданку з 1+1".

До "Сніданку" звернулася наша глядачка Юлія з Черкас. Минуло два тижні, як жінку виписали із пологового, однак обіцяного державою "бебі-боксу" досі немає. "Нам видали довідку, що отримаємо "Пакунок малюка" не в пологовому, бо  його немає, а в департаменті соціальної політики", — розповідає її чоловік Сергій. 

За кілька днів він поїхав за пакунком до департаменту, але там повідомили, що боксів не мають, бо їх завезли тільки до пологових будинків. Утім, там теж перший подарунок малечі від держави  віддати не можуть. "Видають тільки тим, хто зараз народжує", — розповів молодий батько. 

Кілька разів сім'я зверталася до департаменту, але там відповідають, що "Пакунків малюка" не завезли, а тому отримати можна лише грошову компенсацію. Утім, родина хоче отримати "бебі-бокс". Окрім памперсів, у ньому ще понад пів сотні інших найнебхідніших речей для малечі. Зокрема, пелюшки, шапочки, боді як з коротким так і довгим рукавом, повзунки, шкарпетки, термометр, ковдри, матрац, іграшки і навіть коробка-колиска.

Як батькам отримати перший подарунок новонародженому від держави

Як батькам отримати перший подарунок новонародженому від держави

Чому ж всі ці обіцяні державою подарунки отримати виходить не у всіх і як бути в такій ситуації, "Сніданок" вирішив запитати у Нацсоцслужбі Міністерства соціальної політики. Там нам відповіли, що потрібно обов’язково написати письмову заяву до місцевого департаменту чи в управління соціального захисту не пізніше, ніж за 30 днів після народження малюка. 

До цієї заяви прикріпити: довідку з пологового про неотримання "бебі-боксу", копію свідоцтва про народження дитини, а також копії паспортів і картки платника податків мами й тата. Упродовж 30 днів органи соцзахисту повинні видати "бебі-бокс". Ситуацію ж із родиною із Черкас нам пообіцяли вирішити вже в найближчі дні.

Нагадаємо, що перші "бебі-бокси" з найнеобхіднішим для мами та маляти почали видавати від осені 2018 року, але минулого літа вони закінчилися, бо тендер скасували. Натомість мамам запропонували отримувати гроші. На початку осені 2020 року нардепи "Пакунки малюка" зобов’язали повернути. Саме тому від січня 2021 року їх знову відправили по всій країні.

Наступна публікація