Пам'ятний Хрест встановили на Донеччині

На Донеччині встановили перший пам'ятний знак жертвам політичних репресій і голодомору.

Учора, 4 листопада, в смт. Старобешево Донецької області відбулося освячення пам`ятного Хреста ”Жертвам політичних репресій і Голодомору 1932-33 років” у зв’язку з 75-ю річницею Голодомору в Україні і 70-ю річницею політичних репресій 1937-1938 років. Установлення подібних пам`ятних знаків планується і в інших населених пунктах області.

На мітингу відзначали, що за даними науковців, смертність населення Донецької області в ті часи перевищувала середній рівень в 3-4 рази. Всього в області від голодомору постраждало понад 100 тисяч людей. 

Свідки того часу впевнені, що великих масштабів трагедії вдалося уникнути тільки тому, що сільське населення масово йшло працювати на підприємства, де одержувало продуктові пайки, а в Приазов`ї - завдяки масовому вилову і споживанню риби хамси.

В офіційний День 75-х роковин Голодомору 24 листопада в регіоні буде продовжена Всесвітня акція ”Запали свічку!”, коли увечері будуть запалені свічки в пам`ять про жертв голодомору і політичних репресій.

Крім того, в області продовжується робота зі складанню Регіональної Книги пам`яті. Зараз поіменно встановлено 5 тисяч 548 осіб, із яких свідоцтва 153-х систематизовані, оброблені і передані в Державний архів області.

Також триває робота з виявлення і впорядкування всіх місць поховань жертв трагедії.

ВідеоПам'ятний знак на Донеччині

ВідеоПам'ятний знак жертвам Голодомору на Донеччині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: