Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пам'ятник Івану Мазепі відкрили у Чернігові з боєм

Навколо бронзового погруддя Івана Мазепи в Чернігові в День незалежності відбулися справжні бої між шанувальниками гетьмана та правоохоронцями.

Пам'ятну композицію —лите погруддя гетьмана та його родинний герб — встановили поблизу Чернігівського Колегіуму, який 300 років тому побудували на гроші Мазепи.

Спочатку дату офіційного відкриття монумента призначили на День незалежності. Але злякалися провокацій і змінили плани.

Щоб не допустити сутичок із місцевими організаціями лівих партій, які заявили про наміри пікетувати урочистості, бронзового Мазепу освятили таємно, у п'ятницю увечері.

Тоді ж офіційно визнали пам'яткою архітектури.

Три доби погруддя цілодобово охороняли співробітники міліції та СБУ.

Але святкової штовханини уникнути так і не вдалося. На урочистостях з нагоди Дня незалежності охочих пролізти крізь живу огорожу втихомирювали кулаками.

Іван Донець, депутат міської ради ПСПУ здивований: "Хто дав дозвіл на будівництво пам'ятника? Депутати міськради не приймали ніякого рішення. Про відкриття не міг знати ніхто тим більше".

Отак під крики "ганьба" відбулося відкриття пам'ятника гетьману.

Сергій Черняков, вчений секретар національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів Стародавній”, каже, що меценат Чернігова, яким був Іван Мазепа, такого ставлення не заслужив.

Як повідомлялося раніше, бронзове погруддя гетьмана Мазепи встановлено на білій мармуровій колоні поблизу будинку Чернігівського колегіуму (XVIII ст.) – одного з найстаріших навчальних закладів на Лівобережній Україні. На постаменті (колоні) прикріплено герб І. Мазепи.

Детальніше дивіться у відео ТСН.

Читайте також:

У Полтаві демонтували білборди Тягнибока "Мазепа переміг"

На 300-річчя Полтавської битви козаки влаштували провокацію

У Полтаві шукатимуть скарб Мазепи. Хто знайде - отримає 10 тис. грн

РПЦ не збирається знімати з гетьмана Мазепи анафему

ВідеоПам'ятник Мазепі. Відкриття.

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції