Пам'ятник Катерині ІІ відкрили з бійкою

В Одесі з конфліктами відбулося відкриття пам'ятника російській імператриці Катерині ІІ.

В суботу, 27 жовтня, о 18.00 в Одесі депутат Одеської міської ради Руслан Тарпан, ігуменя Свято-Архангело-Михайлівського монастиря Серафима та народний депутат Верховної ради України п'ятого скликання від Партії регіонів Дмитро Волошенков урочисто відкрили пам’ятник російській імператриці Катерині ІІ. 

Як передає кореспондент УНІАН, початок церемонії було затримано на годину внаслідок протистояння товариства Українського козацтва на чолі з Ігорем Вардинцем, членів осередків партій ПРП, УНП та “Просвіти” з прихильниками його спорудження - членами Партії регіонів та громадської організації “Единое Отечество”. 

На місці відкриття монументу сталася бійка між супротивниками пам'ятника та співробітниками міліції. Кількох представників всеукраїнського об`єднання "Свобода" затримали співробітники "Беркута". Відкриття пам`ятника намічалося на 17.00.

Пам`ятник Катерині II з усіх боків обступили представники Чорноморського козацтва, також підійшло близько 150 представників Партії регіонів із прапорами. Крім того, на площі зібралося близько 500 громадян. Порядок забезпечували близько 150 співробітників міліції, кілька десятків представників приватної охоронної фірми, а також три десятки співробітників "Беркута". 

Учасників відкриття монумента огороджували три ряди міліції та високі металеві парапети. Близько півтисячі членів товариства Українського козацтва намагалися прорвати цей кордон. Однак, їм це не вдалося.

Протести проти пам'ятника Катерині ІІ
УНІАН
Монумент було відкрито, незважаючи на протести та спроби силової протидії активістів низки організацій.
Демонстранти-супротивники відкриття пам’ятника тримали в руках лозунги “Пам’ятник Катерині ІІ - злочин проти України!”, “Катерини ІІ в Одесі не буде! Гурвіца - теж!” 

Напередодні відкриття пам`ятника російській імператриці представники низки українських організацій і партій виступили із заявою, у якій вимагали від СБУ не допустити відкриття монумента, який на їхню думку "задуманий, як постійнодіючий генератор міжнаціональної ворожнечі, щоб спровокувати хаос і анархію в державі, насамперед в Одесі".

Станом на 20-ту годину суботи пам'ятник Катерині ІІ охороняли посилені наряди міліції. Катерининську площу Одеси, на якій знаходиться монумент, відгородили з трьох боків високі металеві парапети, за якими несуть чергування близько півсотні міліціонерів, спецпідрозділи “Беркут” і активісти громадської організації “Единое Отечество”. 

Рух транспорту в цьому місці перекрито, хоча учасники церемонії відкриття пам’ятника, в тому числі її супротивники – члени товариства Українського козацтва, партій ПРП, “Свободи” та інші - залишили площу. 

На запитання журналістів, чи нестиме міліція вахту довкола пам’ятника цілодобово, один з офіцерів-правоохоронців заявив: “Скільки треба буде, стільки й охоронятимемо монумент”. 

За 100 метрів від пам’ятника у вказаний час розпочався концерт Національного симфонічного оркестру під управлінням Хобарта Ерла.

ВідеоСуперечки навколо пам'ятника Катерині ІІ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: