Пам'ятник Ґонґадзе у Києві почав руйнуватися

Монумент, вік якого трохи більше ніж півроку, вже обсипається. Крім того, він вважається офіційно незавершеним, тому ніхто не береться його ремонтувати.

Пам'ятник Георгію Ґонґадзе, встановлений на вулиці Велика Васильківська (колишня Червоноармійська) в грудні минулого року почав руйнуватися. Підніжжя, викладене квадратними сірими плитами, тепер оголилося: мабуть, цемент виявився неякісним. Діти, які граються у сквері, збирають камені, які випали і викладають їх купами за спиною пам'ятника.

Круг з лавками, обкладений з протилежного боку мармуровими плитками, теж обсипався. Подекуди плити ще стоять притулені, але багато вже зникли.

"Як тільки пам'ятник почав приходити в занепад, ми намагалися звернути на це увагу міської влади", – розповів представник громадської організації "Небайдужі" Петро Копіл. – "В "Зеленбуді" Печерського району нам сказали, що ще не підписаний акт прийому в експлуатацію, тому вони не можуть узяти його на свій баланс і, відповідно, утримувати і ремонтувати. А будівельники, скоріш за все, пішли, як тільки їм перестали платити".

Спроби журналістів знайти відповідального за пам'ятник також не увінчалися успіхом. "Зеленбуд" Печерського району порадив звернутися в центральний офіс організації, там перенаправили в ГУ культурної спадщини, звідти – до районної адміністрації. І – знову в "Зеленбуд". Коло замкнулося.

Нагадаємо, пам'ятник Ґонґадзе був встановлений проти волі його матері, Лесі Ґонґадзе. На цьому наполягав особисто мер Леонід Черновецький. Крім того він спробував одразу ж додати пам'ятнику культовості, оголосивши, що сюди обов'язково повинні приходити молодята у день свого одруження і покладати квіти.

Композиція складається з двох частин: перша – дерево життя, виготовлене у вигляді пера, листочками якого є портрети загиблих журналістів, друга – пам’ятник саме Георгію Ґонґадзе. Загальна висота композиції – 8,5 м.

Читайте також:

Помер один з основних свідків у справі Ґонґадзе

Литвин ігнорує допити у справі Ґонґадзе

Кабмін виділив Генпрокуратурі гроші для розслідування вбивства Ґонґадзе

ВідеоЧерновецький відкрив пам’ятник Ґонґадзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: