Пам'ятник Петлюрі знову підтримали

У Полтаві учасники громадських слухань підтримали ініціативу губернатора про встановлення в місті пам`ятника голові Симону Петлюрі.

У Полтаві учасники громадських слухань підтримали ініціативу обласної державної адміністрації про встановлення в місті пам`ятника голові Директорії, головному отаману військ УНР Симону Петлюрі.

Участь в слуханнях взяли близько 140 чоловік.

Головуючий на слуханнях перший заступник голови ОДА Іван Близнюк запевнив присутніх в необхідності вшанування видатного земляка. На його думку, основною перешкодою в цьому є небажання влади Полтави виконувати Указ президента.

Петлюра
Меморіальний знак на місці запланованого пам'ятника Симону Петлюрі було знесено за рішенням міськради
”Від облдержадміністрації на адресу міськвиконкому було направлено 5 звернень, відбулося засідання профільної комісії міськвиконкому, яку очолює Ганна Білоус, але на сесію міськради питання пам`ятника Петлюрі так і не винесли”, - сказав Близнюк.

У своїх виступах під час обговорення науковці, громадські лідери висловили пропозиції не тільки встановити пам`ятник, але і назвати на честь Петлюри вулицю (наприклад, перейменувати вул. Артема), створити музей, Фонд для збору коштів на спорудження пам`ятника.

Підсумком громадського обговорення стало оголошення конкурсу на визначення місця для спорудження пам`ятника і його ескізу. Зокрема, надійшли пропозиції встановити монумент біля обласного центру естетичного виховання учнівської молоді, неподалік від місця, де народився Симон Петлюра.

У свою чергу ряд депутатів Полтавської міської ради заявили, що вже 6 грудня на сесії міськради планується розглянути питання про встановлення пам`ятника Петлюрі.

Як повідомлялося, в ніч на 4 жовтня комунальні служби Полтави демонтували пам`ятний знак, який було встановлено на перехресті вулиць Зигіна і Сінній на честь Симона Петлюри. Камінь було встановлено в Полтаві в травні 2007 року за ініціативи голови обласної адміністрації Валерія Асадчева.

При цьому влада посилалася на президентський указ про ”Про увічнення пам`яті видатних діячів Української народної республіки”.

Надалі на цьому місці планувалося встановити повноцінний пам`ятник. Проте міська влада оскаржила це рішення в суді. Наприкінці вересня господарський суд Полтавської області зобов`язав чиновників прибрати пам`ятний камінь з перехрестя. Представники обласної адміністрації у відповідь подали скаргу до апеляційного суду, проте пам`ятник було демонтовано, перш ніж ця інстанція винесла свою постанову.

Симон Петлюра народився в Полтаві в 1879 році. Під час громадянської війни в Росії був головним отаманом Української народної республіки (УНР). У 1919 році очолив УНР. У 1920 році, після численних поразок від Червоної Армії, яких зазнали українські війська, емігрував до Польщі. У 1926 році був застрелений в Парижі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: