Пам'ятник засновникам Києва переллють у бронзі

Із Кия, Щека, Хорива і сестри Либеді знімуть маски і виллють копії у бронзі. Автор так задумував на самому початку і навіть зробив мініатюру.

Пам'ятник засновникам Києва - Кию, Щеку, Хориву та сестрі Либіді - переллють у бронзі. Роботу реставратори планують закінчити до Дня Незалежності. Навесні діагностика чекає на всі монументи, щоби раптово не завалилася ще якась із візитівок столиці.

Коли на діагностику доправили Кия, Щека, Хорива и сестру їх Либідь, стало зрозуміло на скільки поганий їхній стан - бетон перетворився на труху.

Відремонтує пам’ятник та сама бригада скульпторів, що працювала над братами і сестрою 28 років тому. Ними керував Василь Бородай, тепер на його місці онук, теж Василь. Він ровесник пам’ятника, який за збігом обставин іще й закінчили цими днями. Пам'ятник було встановлено 1 березня 1982 року.

Його дідові – 94 роки. Ескіз історичного монумента він малював на 3 курсі для себе, а виявився потрібним місту. Як ганебно розвалилися засновники столиці, скульптор не знає. Старенькому не кажуть, бережуть його серце.

Радянська влада на монументі заощадила, бо ідеологічного навантаження він не мав. Зате була постанова економити кольорові метали - замість бронзи виписали мідь.

Нею обшили бетонні фігури. Під мідь затікала вода, руйнувала бетон, а він роз’їдав арматуру. Сучасна влада Києва долею пам'ятника не переймалася.

Із Кия, Щека, Хорива і сестри Либеді знімуть маски і виллють копії у бронзі. Автор так задумував на самому початку і навіть зробив мініатюру. Бронзи тепер треба тонн із десять, і з півсотні робітників екзотичних професій.

Навесні влада досліджуватиме усі пам’ятники столиці. Ті, що з каменю і бронзи, нарікань не викликають. Шукатимуть ті монументи, що мають підступне бетонне нутро. Уже здаються підозрілими звірі перед зоопарком.

Будинок з химерами Городецького - теж у полі зору. 7 років тому його рятували радикальним методом. Із навислих химер висвердлювали арматуру і міняли бетон. Ті, що тоді не потрапили до реконструкції, потребують оновлення цьогоріч. Гроші на це має знайти новийй президент, точніше, держуправління справами, якому належить славетний химерний будинок.

Нагадаємо, 23 лютого у Києві обвалився пам’ятник засновникам міста – братам Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либідь, який розташований у парку на Дніпровській набережній.

Читайте також:

Обвалився пам’ятник засновникам Києва

Влада демонтувала усі фігури пам'ятника засновникам Києва і скинула їх купою в сніг

Пам'ятник засновникам Києва демонтували за рішенням влади

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: