У Вашингтоні з’явиться пам’ятник жертвам Голодомору

Вашингтон уже виділив землю для встановлення пам'ятника. Найближчим часом буде оголошено конкурс проектів.

Міністерство культури та туризму розраховує, що в 2010 році у Вашингтоні (США) буде встановлено пам'ятник жертвам Голодомору 1932-1933 років.

Про це заявив міністр культури й туризму Василь Вовкун, представляючи план співробітництва, який передбачається, між його міністерством і Світовим конгресом українців на 2009 рік.

"Ми думаємо, що в 2010 році цей пам'ятник буде встановлено у Вашингтоні", - сказав він.

Міністр повідомив, що Вашингтон уже виділив землю для встановлення пам'ятника й найближчим часом буде оголошено конкурс проектів пам'ятника.

"Ми зараз підтверджуємо урядовим, так би мовити, рішенням, що Україна розпочинає конкурс на створення цього пам'ятника", - сказав він.

Крім того, міністр повідомив, що Світовий конгрес українців висловив пропозицію зняти фільм про Голодомор, а представники української діаспори в США надіслали коротке лібрето для створення опери про трагедії.

Крім цього, Вовкун проінформував, що Україна веде переговори про встановлення пам'ятників поету Тарасу Шевченку в Астані (Казахстан), поету Івану Франку в Римі (Італія), Михайлу Грушевському в Польщі й Пилипу Орлику в Швеції.

Що стосується інших планів співробітництва на 2009 рік, то, зі слів Вовкуна, передбачається проведення міжнародних фестивалів творчих колективів української діаспори, проходження практики студентами творчих вищих навчальних закладів за кордоном та інші культурні творчі заходи.

Читайте також:

СБУ закликала 4 країни допомогти розслідувати справу про Голодомор

Польща розсекретить архіви про Голодомор в Україні

СБУ: Голодомор здійснили українці. Претензій до Росії немає

СБУ попросила Януковича помовчати про Голодомор і Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: