Пам'ятнику Леніну в Києві зроблять нову голову за 200 тисяч

В той час, як націоналісти, що сплюндрували пам'ятник Леніну, просять не називати себе хуліганами, влада Києва шукає значну суму на ремонт монумента.

Підозрювані в пошкодженні пам'ятника Леніну в Києві заперечують хуліганські мотиви свого вчинку та називають його ідейним.

Про це заявив один із підозрюваних у псуванні монумента Микола Кохановський. "Нами не керували якісь хуліганські наміри... Наш мотив ніяк не був хуліганським, це була ідейна акція", - наголосив він.

За словами Кохановського, він та його товариші свідомо відбили Леніну руку та ніс, щоб усі бачили, що пам'ятники комуністичного режиму стоять в Україні.

За словами адвоката підозрюваних Сидора Кизіна, на їхній захист виступила велика кількість державних діячів, зокрема близько 10 народних депутатів звернулося про взяття підозрюваних на поруки.

Він додав, що декілька десятків громадських організацій об'єдналися для захисту цих людей, зокрема 3 липня 33 організації створили комітет декомунізації.

Водночас київська влада вирішила замінити пошкодженому пам'ятнику голову. Зараз в мерії чекають на проект реставрації пам'ятника від творчого об'єднання "Художник".

"Уже зрозуміло, що доведеться повністю переробляти голову. Будь-які спроби приліпити нове обличчя приречені на невдачу - через дощ чи сніг воно може відпасти. Отримавши бюджетне фінансування, відразу візьмемо пам'ятник у риштування і почнемо проектування", - сказав Кухаренко.

За його словами, вартість "ремонту" може становити більше 200 тисяч гривень.

Нагадаємо, вранці 30 червня на бульварі Шевченка в Києві було пошкоджено пам'ятник Леніну. Монумент являє собою історичну цінність і занесений в міжнародний каталог ЮНЕСКО.

Активісти Конгресу українських націоналістів приставними сходами піднялися на пам'ятник і кувалдою завдали кілька ударів. У скульптури Леніна було відбито частину обличчя та руку.

Щодо учасників акції порушено кримінальну справу за статтею "хуліганство", їм загрожує до 4 років позбавлення волі.

Після цього у Києві понад 30 партійних і громадських організацій, зокрема Всеукраїнське об'єднання "Свобода", створили комітет декомунізації. Його представники висловили уряду вимогу остаточно демонтувати пам'ятник Леніну в центрі столиці та припинити кримінальне й адміністративне переслідування людей, які зіпсували монумент.

Читайте також:

Націоналісти вимагають знести усі пам’ятники Леніну в Україні

"Братчики" сплюндрували пам’ятник Леніну в Одесі

За націоналістів, які відбили Леніну ніс та руку, заступився син Шухевича

Націоналісти, які спотворили пам'ятник Леніну, виконували указ президента

В Києві Леніну відбили ніс та руку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: