Пандемія коронавірусу: в Україні людей на карантині будуть контролювати через мобільний застосунок

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Інфіковані коронавірусом зможуть замовляти онлайн продукти харчування й ліки.

Наступного тижня в Україні розпочнуть контролювати громадян за дотриманням самоізоляції та карантину у зв’язку зі спалахом нового коронавірусу COVID-19 через мобільні телефони. Міністерство цифрової трансформації готується до запуску спеціального мобільного застосунку, який також дозволить хворим замовляти онлайн ліки та продукти та інформувати про стан свого здоров'я.

Про це в Telegram повідомив віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За допомогою цієї програми, як зазначається, буде здійснюватися обов'язковий контроль для інфікованих коронавірусом і добровільний контроль для самоізольованих за допомогою даних геолокації і FaceID. Міністр запевнив, що програма не стежитиме за українцями.

"Одразу заспокою – жодного "великого брату" чи стеження за громадянами. Обов’язковий контроль для хворих та добровільний для самоізольованих через зняття у випадковий період часу геолокації та FaceID. Інакше епідемію не зупинити", - наголосив Федоров.

За його словами, завдяки додатку хворі на COVID-19 зможуть замовляти продукти та ліки онлайн, а також повідомляти про своє самопочуття. Також завдяки застосунку Мінціфра планує працювати над моніторингом контакту з хворою людиною у майбутньому.

"Наступним кроком стане реалізація моніторингу можливого контакту з хворим. Ідея полягає в застосуванні широкої мережі QR-кодів у магазинах, таксі та інших громадських місцях. Відразу наголошу, що це добровільно",- підсумував міністр.

коронавірус в Україні, інфографіка 10:00 26 березня
ТСН.ua

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції