Панно у небі та хода зі смолоскипами: як у регіонах відзначили День гідності і свободи

Дата публікації
Панно у небі та хода зі смолоскипами: як у регіонах відзначили День гідності і свободи

ВКонтакте/полк "Азов"

В Україні вшанували річницю початку Революції гідності та Майдану-2004.

У всіх регіонах України на центральних майданах міст зі свічками та молебнями вшанували День гідності і свободи. Львів'яни прийшли на цвинтар ушанувати героїв квітами та молитвою, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На тамтешньому Личаківському цвинтарі поховано четверо героїв Євромайдану – Юрій Вербицький, Андрій Дигдалович, Боглан Ільків, Володимир Бойків. Їхні могли поруч. Загалом Львівщина втратила під час революції 22 борців. "Я міг бути там само, тому що я також був на Майдані з самого початку, пережив і розгони Майдану, був в КМДА, був всередині. Прийшов з активістами, з хлопцями, які це все починали. Прийшли, бо не могли не прийти", - розповів євромайданівець Роман Гурський.

По всій Україні люди збираються на центральних площах своїх міст, аби вшанувати героїв Небесної Сотні

По всій Україні люди збираються на центральних площах своїх міст, аби вшанувати героїв Небесної Сотні

Сотні людей зібралися й біля пам'ятника Шевченкові, де у 2013 році зорганізувався місцевий Євромайдан. Як і тоді, серед присутніх багато студентів, однак настрої вже інші. "Час жалітися пройшов. І час гучних гасел і маршів, мітингів вже пройшов. Нам сьогодні просто треба добре робити свою роботу, кожному", - вважає студент Роман Фединяк. У пам'ять про усіх загиблих майданівців у небо випустили білі повітряні кульки і панно, на якому діти зобразили Богородицю.

Кілька сотень смолоскипів пронесли вулицями Сум. Їх зазадалегідь підготували активісти і роздавали усім, хто хотів долучитися до маршу пам'яті загиблих героїв Небесної Сотні. У пам'ятній ході взяли участь молодь, літні містяни і бійці АТО. Вони пройшли від центру до Алеї Слави, де поховані загиблі на Донбасі бійці. Серед них і наймолодший "кіборг", 18-річний Сергій Табала з позивним "Сєвер", який сьогодні посмертно став Героєм України.

В Івано-Франківську люди, як і три роки тому, вийшли на Вічевий майдан. Там запалили лампадки та хвилиною мовчання вшанували загиблих, а потім ходою рушили середмістям до меморіального кладовища, де похований один із Героїв Небесної Сотні Роман Гурик. Учасники акції казали, що революція іще не перемогла остаточно, бо проходить випробування реформами та війною.

Також у місті презентували поетичну енциклопедію "Герої Майдану". У ній вміщено вірші про кожного, хто загинув під час Революції Гідності. Писали їх автори з усієї України, а надрукували за підтримки благодійного фонду "Новий Івано-Франківськ". Тепер примірники планують розподілити поміж шкільними бібліотеками. "Ця книга є наслідком того героїчного вчинку, який зробили люди на Майдані. Про тих людей, які стали жертвами, треба пам'ятати, передавати з вуст у вуста, з покоління в покоління. Інакше ми тоді не будемо мати ні України, ні української автентичності", - пояснив народний депутат Олександр Шевченко.

У Житомирі на місцевий майдан принесли шини і діжки. Майже тисяча учасників віча зігрівалася повстанськими піснями. "Мені в часи Майдану було 15 років. Я кожний вечір сюди приходив – в той час, коли нас було і тридцять, і п'ять тисяч", - розповів молодий житомирянин Леонід Мацієвський. На площі встановили вільний мікрофон і кожен мав змогу поділитися спогадами і враженнями. "Сьогодні так само в нас є надія, що ми не опустимо руки і будемо жити у вільній, незалежній від імперії самостійній Україні", - висловив загальний настрій активіст Валерій Арушанян.

Цього ж дня раніше президент Петро Порошенко заявив, що на честь активістів Євромайдану у Києві буде створено музей Революції гідностіМеморіал та музей мають встановити на алеї Героїв Небесної Сотні.

Кореспондент ТСН Олена Кузнєцова

Наступна публікація