Папа Римський позбавив сану тернопільських ченців-екзорцистів за "божественні" голоси

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Папа Римський позбавив сану тернопільських ченців-екзорцистів за "божественні" голоси

Фото: Reuters

Ченці стверджували, що одна із сестер чує голоси Бога, Святого Духу, Богородиці та святих.

Папа Римський Франциск позбавив монашого сану отця Планчака та інших восьми ченців з Тернопільщини.

Про це повідомляє департамент інформації УГКЦ.

Як зазначається, у двох греко-католицьких монастирях ченці стверджували, що одна із сестер Марія Баран чує голоси Бога, Святого духу, Богородиці та окремих святих. Деякі послання записував Планчак та підтверджував їхнє походження від Бога, хоча і не мав на це права.

Фахівці виявили, що ченці зловживали духовним саном. Це призвело до шкідливих наслідків для духовного життя, психічного і фізичного здоров’я багатьох людей. Надприродне походження голосів не підтвердили, натомість тих, хто їх поширював, звинуватили у маніпулюванні поняттями чернечого послуху та духовного проводу.

Згідно з декретами, вони більше не належать до монашого сану, не можуть носити чернечий одяг та називати себе ченцями. Також вони втрачають право священнодіяти: служити літургії, проводити таїнства або інші богослужіння у храмі чи поза ним, зокрема прилюдні моління за хворих та екзорцизми.

Наразі колишні ченці незаконно перебувають у селі Посіч Івано-Франківської області.

Нагадаємо, у Запоріжжі Московський патріархат вигнав свого священика з храму через молитву за ЗСУ. Також він не згадував у богослужіннях одіозного главу РПЦ Кирила. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація